2000 TL’ye Alınabilecek En Sağlam Telefon: Xiaomi RedMi Note 7 Teknik Özellikleri Nelerdir?

3 dakikada okunabilir


Xiaomi’in sağlamlığı ile öne çıkan bütçe dostu akıllı telefonu Xiaomi RedMi Note 7 fiyatı ve özellikleriyle günümüz şartlarında alınabilecek uygun telefonlar listesinde karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Red Mi Note 7, piyasada 1750 TL ile 2000 TL arası fiyatlarda satılan ve segmentine göre başarılı özellikleri bulunan bir akıllı telefon.

Redmi Note 7 modelini Xiaomi tanıtırken özellikle sağlamlığını öne çıkarıyor. Çünkü telefonun hem ön hem de arka yüzeyinde 0.8 mm kalınlığında Cornin Gorilla Glass 5 bulunması bu segmentteki rakiplerine göre daha dayanıklı bir telefon haline getiriyor.

Ayrıca RedMi Note 7’nin Xiaomi açısından bir diğer önemi ise toza ve suya dayanıklılığı gösteren IP sertifikalarına sahip ilk modeli olması. Dayanıklılığını ve bu fiyat segmentindeki özelliklerini de ben bir hayli başarılı buldum.

Özelliklerine ve alınır mı bölümlerine geçmeden önce Xiaomi RedMi Note 7 kutusundan neler çıkıyor bir de bunlara bakalım. Telefonu aldığınız zaman kutusundan çıkacak olan ekstraları da telefon almadan önce bilmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Xiaomi RedMi Note 7 Kutusundan Neler Çıkıyor?

Daha önce Xiaomi telefon almadıysanız ilk olarak bilmeniz gereken kutudan kulaklık çıkmıyor. Bu da aslında Xiaomi’nin diğer rakiplerine göre biraz daha ucuz olmasını açıklayan önemli etkenlerden biridir.

RedMi Note 7 kutusundan kulaklık çıkmasa da telefonu ilk aldığınızda koruyabilmeniz için şeffaf ve idare edebilecek bir kılıf çıkıyor.

Kutu içeriğinde hızlı şarj adaptörü çıkmıyor ama yeri gelmişken Red Mi Note 7, 18 watt hızlı şarjı destekliyor. Kutusundan çıkan adaptör ise standart 5 wattlık adaptör.

Kutudan çıkan son ürün ise bir ucu type-a bir ucu type-c olan telefonun kablosu. RedMi Note 7 type-c girişine sahip olduğu için bu şekilde bir kablo bulunuyor.

Xiaomi RedMi Note 7 Özellikleri Nelerdir?

xiaomi redmi note 7 kamera özellikleri

Xiaomi RedMi Note 7 özellikleri arasında girişte söylediğim gibi en dikkat çekici ve rakiplerinden ayıran taraf, telefonun suya dayanıklılığını gösteren IP sertifikalarına sahip olması ve hem ön hem arka tarafta 0.8 mm kalınlıkta Corning Gorilla Glass 5 cama sahip olması.

Xiaomi RedMi Note 7 Sağlamlık Testleri

Xiaomi RedMi Note 7 kamera özellikleri ise açıkcası bu segmentteki yeni telefonlardan hiçbir eksiği olmaması ve hatta gayet iyi kamera performanslarına sahip olmasını ben gerçekten başarılı buldum.

Arka kameraları 48 ve 5 megapiksel olmak üzere iki kameradan oluşuyor. 48 megapiksellik ana kamera f/1.8 diyafram açıklığına sahip bu kamera Samsung’un ISOCELL GM1 modeli. 4 in 1 piksel birleştirme teknolojisine sahip olduğu için de 12 megapiksel ayarında kullandığınızda çok daha net fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Zaten telefonu aldığınızda varsayılan kamera ayarlarında arka kamera 12 megapiksel olarak geliyor eğer 48 megapiksel yapmak isterseniz ayarlardan düzeltebilirsiniz.

Ön kamerası ise 13 megapiksel çözünürlükte tek kamera olarak karşımıza çıkıyor.

Yine kameralarda yapay zeka teknolojisi kullanılarak nesne tanımlama ve görsel iyileştirme gibi özelliklerde bulunuyor. Açıkcası kameranın üzmeyeceğini düşünüyorum. Portre modunda ve diğer çekimlerde de gayet başarılı kamera özelliklerine sahip.

Ekran özelliklerinde ise 6.3 inç Full HD+ ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon. Bu ekranda Corning Gorilla Glass 5 cam ile korunuyor.

İşlemci olarak RedMi Note 7 gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alıyor.

Telefonun arkasında bulunan parmak izi sensörü ve yüz tanıma özellikleri de bu segmentteki telefonlara göre yine başarılı bir performans sergiliyor.

Batarya kapasitesi ise 4000 mAh gibi gayet yüksek bir bataryaya sahip. Bu da demek oluyor ki gün içerisinde şarj konusunda pek sıkıntı yaşatmayacak bir telefon.

Xiaomi RedMi Note 7 Alınır mı?

Gelelim en sevilen bölüme… Xiaomi RedMi Note 7 alınır mı?

Burada tamamen kendi fikirlerimi paylaşıyorum, buna göre alışveriş yapabilirsiniz ama bence sadece benim fikirlerime değil diğer editörlerin de fikirlerini inceleyerek bir telefon almaya karar vermeniz daha faydalı olacaktır.

Çünkü gerçekten ülkemizde telefon almak neredeyse bir araba almak kadar pahalı bir hale geldi. Hal böyle olunca telefon alırken 3 kez belki 5 kez düşünüp iyice araştırıp telefon almamız gerekiyor.

Bugün incelediğimiz Xiaomi Redmi Note 7, Xiaomi’nin orta segment için ürettiği bir model. Fiyatı da 1750 ile 2000 TL arasında olduğu için bu bütçelerde araştırma yapanlara açıkcası tavsiye edebileceğim bir telefon.

Açıkcası Xiaomi kullanıcısı değilim ama hem işim gereği hem de yakın arkadaşlarımda Xiaomi kullananlar olduğu için ben Xiaomi telefonları gayet başarılı buluyorum. Hem şarj konusunda hem kamera ve diğer özellikleri konusunda gerçekten 4000 – 5000 TL fiyatlara satılan telefonlarla yarışabilecek düzeyde.

Alınır mı sorusuna net bir cevap vermem gerekirse, bütçenize uygunsa kesinlikle evet diyorum.

2000 TL altında daha fazla karşılaştırma yapabileceğiniz farklı telefonlara bakmak isterseniz 2000 TL civarı bütçeyle alınabilecek samsung telefonlara da bakabilirsiniz: https://webional.com/2000-tl-butceyle-alinabilecek-en-iyi-5-samsung-telefon/


bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.