Android cep telefonu kullanan kişiler iPhone’a geçiş yaptıktan sonra yapacakları ilk iş, rehberi aktarmak oluyor. Yapılacak bir yanlış, tüm rehberin silinmesine neden olabilir.

Copy my data uyglaması, Google hesabı ve sim kartı kullanarak rehber aktarma işlemleri yapılabiliyor.

Android cep telefonu kullanan kişiler iPhone cep telefonu aldığında rehber ve veri kayıpları yaşanabiliyor. Yaşanan veri kayıplarını en aza indirmek için, Apple geçiş rehberi hazırlamıştı. Rehber aktarma işlemlerinin de birkaç yöntemi bulunuyor.

Google Hesabı ile Rehberi Aktarma

android rehberi iphonea taşımak

Cep telefonu kullanan neredeyse herkesin Google hesabı bulunur. Sırasıyla ayarlar, hesaplar, Google hesabınızı takip ederek açın. Açılan pencerede kişiler senkronizasyonu etkin hale getirin. İşlemin gerçekleşmesi için yaklaşık 5 dakika bekleyin.

iPhone cep telefonunu açın. Sırasıyla ayarlar, posta, rehber, takvim seçeneklerini takip edin. Hesap ekle diyerek Google hesabıyla oturum açınız. Oturum açmadan önce rehber seçeneğini aktif hale getirmeyi unutmayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra rehber yüklenecektir.

Google Hesabı Diğer Seçeneği Kullanarak Rehber Aktarma

android rehberi iphonea taşımak

Google hesabını kullanarak yaptığınız işlem sonunda veri kaybı yaşıyorsanız, diğer seçeneği kullan diyerek işlem yapmak mümkün. Diğer seçeneğini seçin ve CardDav hesabı ekle deyiniz. Karşınıza bir pencere açılacak. Burada istenen bilgileri aşağıdaki gibi doldurun.

Sunucu: google.com

Kullanıcı adı: Google hesabınıza ait kullanıcı adınızı girin.

Parola: Google hesabınıza ait parolanızı girin.

Açıklama: bu kısmı boş bırakın.

Tüm bilgileri girdikten sonra rehberi seçin ve ileri butonuna tıklayarak işlemlerinize devam edin. iPhone cep telefonunu açın ve rehbere giriş yaptıktan sonra rehber eksiksiz şekilde yüklenecektir.

Sim Kart Kullanarak Rehber Aktarma

android rehberi iphonea nasıl taşınır

Andorid cep telefonunuzda rehberi açın. Tüm kişileri sim karta taşı deyiniz. iPhone cep telefonunu açtığınızda posta, rehber, takvim seçeneğini kullanarak kişileri sim karttan aktar diyerek rehberi sorunsuz şekilde taşıyabilirsiniz.

Uygulama Kullanarak Rehber Aktarma

Android ve iPhone cep telefonları arasında rehber ve verileri uygulama kullanarak aktarabilirsiniz. Copy My Data uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

Liza Frier
Editör

Webional'de editör ve blogger

Yorum Ekle