Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Nasıl Yapılır?

1 dakikada okunabilir


Bilgisayarda ve telefonda Facebook kullanırken karşımıza çıkan videolar otomatik şekilde oynuyor.

Telefonlarda kullanılan Facebook’ta otomatik video oynatma açıksa, internetinizin kotasını kullanacaktır. Android, iOS, iPad ve bilgisayarda Facebook otomatik video oynatmayı kapatarak, internet kotasından tasarruf edebilirsiniz.

Bilgisayar, android, iOS ve iPad cihazlarda yapacağınız işlemler sayesinde otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Bilgisayarda Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

facebook otomatik video oynatma kapatma

Sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayarak ayarlar bölümüne girin. Sol kısmın en alt tarafında videolara tıklayın. Açılan pencerede otomatik video oynat seçeneğini kapalı olarak işaretleyin.

Android Cihazlarda Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

facebook otomatik video oynatma kapatma

Facebook uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki yatay üç çizgi simgesine tıklayın.

Uygulama ayarlarını açın. Açılan pencere otomatik video oynatma seçeneğini açtığınızda karşınıza bir pencere daha açılacak.

Burada videoları otomatik oynatma seçeneğini kapatabilir veya sadece Wifi bağlantılarında videoları otomatik oynat seçeneğini kullanabilirsiniz.

iPhone Ve iPad Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

facebook otomatik video oynatma kapatma

Uygulamayı açtıktan sonra yatay üç çizgi simgesine tıklayın. Ayarlar kısmını açın. Videolar ve fotoğraflar seçeneğini açın. Açılan pencerede videoları otomatik oynatma seçeneğini veya Wifi bağlantılarında videoları otomatik oynat seçeneğini kullanabilirsiniz.


bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. ikas.com ve mugo.com.tr 'de Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.