Facebook’tan Para Kazanmanın 5 Farklı Yolu

En büyük sosyal medya platformu olan Facebook’tan para kazanmak zannettiğinizdan çok daha kolay olabilir.  Ortalama olarak aylık 2 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, girişimciler için internetten para kazanmayı ve işletmelerin de gelişim gösterenler için önemli ölçüde pek çok fırsat barındırıyor. Facebook’tan para kazanmak için ise şu yöntemler izlenmelidir:

Grup veya Sayfa Satmak

Sosyal medyada belirli bir kategoride yüksek sayıda takipçi veya beğeniye sahip bir sayfa kurma veya grup oluşturarak geliştirmek para kazandırabilir. İlgi çekici ilan, gönderi veya paylaşımlar ile takipçi sayısını arttırdığınız ve belirli bir oranda sayfayı büyüttüğünüz anda sayfanızı satabilirsiniz.

Facebook’tan para kazanmak için sayfanızı veya grubunuzu satacaksanız yine sosyal medyayı kullanabilir veya çeşitli forumlarda reklamınızı yaparak bu şekilde satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İster ayda bir satış yaparak isterseniz de elinizdeki beş sayfayı ya da grubu aynı anda satarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Instant Articles ile Para Kazanma

Facebook’tan para kazanmak için öncelikle orta büyüklükte bir sayfanız varsa bu sayfanızda makale ya da herhangi bir haber paylaşarak siz de para kazanabilirsiniz.

Instant Articles’ten para kazanmanız için öncelikle sayfanızın Yayınlama Araçları sekmesinden “Para Kazanma” menüsüne giriş yapmalı ve başvurunuzu tamamlamalısınız. Bu şekilde gerekli yönergeleri izleyerek para kazanma yollarını arttırabilirsiniz.

Sayfanıza Reklam Almak

Facebook’ta bir sayfanız varsa ve belli bir takipçi kitlesi kazandıysanız sayfanıza reklam alarak da kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Genellikle büyük sayfalara reklam veren kurum ve kuruluşlar sizi tercih etmeleri için sizin sayfanızın sponsorlu reklamlarını Facebook’ta görmelidir.

Reklam vermek isteyenlere ayrıca ilanlar vasıtasıyla da ulaşarak Facebook’ta para kazanabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Satış Yapın

Facebook üzerinden bir şeyler satarak para kazanmak için Marketplace platformunu kullanabilirsiniz ve alıcıyla direkt temasta olabilirsiniz. E-ticaret yapar gibi bunu yaptığınızda zamanla işlerinizi daha büyütebilir ve para kazanabilirsiniz.

Videolar ile Facebook Üzerinden Para Kazanın

Facebook’tan para kazanmak için Youtube kanalı seçeneği de kullanarak yeni bir fırsat yaratabilirsiniz.

Videolarınızın yeterince izlenmesi ve viral içeriğe dönüşmesi sadece Youtube ile mümkün değildir ve sosyal medyayı kullanarak izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

Çeşitli grup ve sayfalarda paylaşarak videolarınızı popüler hale getirmeniz size para kazanma şeklinde olumlu anlamda dönecektir.

Ragıp Diler @ragip_diler

Webional'de kurucu editör. Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.

Paylaş

Son Yazılar

En İyi 3 Sosyal Medya Analiz ve Raporlama Aracı

Sosyal medya uygulamaları hem işletmeler hem de pazarlamacılar için çok önemli bir noktaya geldi. Hem yeni müşteriler kazanmak, hem gelirlerini…

13 saat önce

Instagram Güncellemeleri: Pazarlamacıların Bilmesi Gereken 2019’un En Yeni Instagram Özellikleri

Instagram güncellemeleri aslında sıkça olan bir durum. Neredeyse aylık olarak hem algoritma güncellemeleri hem de reklamverenler için çeşitli yenilikler çıkıyor.…

1 gün önce

2019’un En İyi Kameralı Telefonları: DxOMark 100 ve Üzeri Puan Alan Telefonlar

Yeni çıkan telefonların kameraları gittikçe profesyonelleşiyor. Bunun yanında telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri de kamera özellikleri. Hatta…

3 gün önce

Orkestra Studios’un Yeni Oyunu Rebound Line AppStore’da Yayınlandı

Mobil kelime oyunlarının en eski ve en sevilenlerinden biri olan Nebuu'nun yaratıcıları olan Orkestra Studios ekibi yepyeni alışkanlık yaratacak bir…

4 gün önce

2000 TL’ye Alınabilecek En Sağlam Telefon: Xiaomi RedMi Note 7 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi'in sağlamlığı ile öne çıkan bütçe dostu akıllı telefonu Xiaomi RedMi Note 7 fiyatı ve özellikleriyle günümüz şartlarında alınabilecek uygun…

4 gün önce

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir? Rakip Reklamları Nasıl Görebiliriz?

Facebook reklam kütüphanesi, Facebook, Instagram ve Facebook iş ortaklarında yayınlanmakta olan tüm reklamları inceleyebileceğiniz, rakip markaların reklamlarını takip edebileceğiniz bir…

6 gün önce