Huawei P Smart 2019 Özellikleri ve Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Huawei’den gelecek olan bütçe dostu cihaz Huawei P Smart 2019, Roland Quandt tarafından ortaya çıkarıldı. Gelen görseller hem telefonun tasarımı hem de teknik özellikleri hakkında birçok bilgiyi gözler önüne serdi.

Huawei P Smart 2019’un Teknik Özellikleri

huawei p smart 2019 özellikleri

Honor 9 Lite adlı cihaz, geçtiğimiz yıllarda Huawei P Smart olarak güncellenmiş ve yeniden piyasaya sürülmüştü.

Huawei P Smart 2019 ise, yakın zaman önce tanıtılan Honor 10 Lite ile büyük benzerlikler gösteriyor. Honor 10 Lite ile ön tasarımı neredeyse aynı olan cihaz, arka kamera alanında ayrı bir tasarım kullanmayı tercih etmiş.

Huawei P Smart 2019, 19:9 en-boy oranına sahip ve Full HD+ LCD ekran ile gelecek bir cihaz. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı seçeneğinin yanı sıra 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sağlayan bir diğer seçenekle raflardaki yerini alacak olan telefonun, bazı özellikleri ile ilgili henüz somut bir bilgi verilmemiş.

Kamera özellikleri ile ilgili somut bilgi verilmeyen Huawei P Smart 2019, görsellere ve yayılan dedikodulara bakıldığında 24MP çözünürlük sunan bir selfie kamerası ve 13MP+2MP çözünürlük sağlayan çift arka kamera ile gelecek. Kutusundan 3200 mAh kapasiteli bir batarya ile çıkması beklenen telefonun işletim sistemi ise Android 9 Pie.

Huawei P Smart 2019’un Renk Seçenekleri ve Çıkış Tarihi

Huawei P Smart 2019, aurora mavisi ve gece yarısı siyahı olmak üzere iki renk seçeneğiyle raflardaki yerini alacak. Satış fiyatı henüz netleşmeyen telefonun, yeni yılın ilk ayında satışa çıkması bekleniyor.

Liza Frier
Editör

webional'de teknoloji ve pazarlama yazarı

Yorum Ekle