İkinci El Ürün Satarak “Ek Gelir Elde Etme” Yolları

Üretim toplumu olmak yerine daha çok tüketmeyi tercih eden insanlar haline geldik. Sürekli alışveriş yapma tutkusu, evlerimizde kullanmadığımız bir sürü eşyanın bir köşede beklemesine neden oluyor.

Oysaki yeni bir eşya alırken 2 dakikalık bir düşünme süresiyle almak istediğiniz o eşyaya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar verebilirsiniz. Ya da bir şey alırken”olmasada olur “diyebileceğiniz o kadar çok şeyi sırf sadece o anlık beğendiğimiz için ya da belki lazım olur düşüncesiyle alıyoruz.

Hayat şartlarının zorlaşması, alım gücünün düşmesi ve basın yayın organlarının sürekli olarak geri dönüşümün önemi hakkında yapmış oldukları yayınlar neticesinde insanlar ikinci el eşya kullanmaya yönelmişlerdir.

Aslına bakılacak olursa ikinci el ürün kullanma dar gelirli kesimin hiç yabancı olmadığı bir konudur.

Geçmiş yıllarda ve günümüzde halen her türlü ikinci el kıyafet satışı semt pazarlarında yapılmaktadır ve çok da talep görmektedir. İkinci el ürün sadece dar gelirli insanların tercih ettiği bir durum olmaktan çıkmıştır.

Son dönemlerde alım gücü gayet iyi olan insanlar bile bu yolu tercih etmektedirler. Son birkaç yılda internet üzerinden ikinci el her türlü eşyanın alımının ve satışının yapıldığı birçok sitenin açılması ikinci el ürün kullanmanın popülerliğini arttırmıştır.

Bu siteler sayesinde ek gelir elde eden kişilerin sayısı oldukça fazladır. İnternet üzerinde ikinci el ürün satarak ek gelir elde etme yolları hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İkinci El Ürün Satarak Para Kazanmak

Kullanmadığınız her türlü ikinci el eşyanızı satarak ek gelir elde edebileceğiniz gibi dilerseniz satmış olduğumuz eşyaların parası karşılığında yeni ürünler alabilirsiniz.

Mesela internet üzerinde ikinci el ürünlerin satışının yapıldığı birçok site vardır. Bu siteler arasında en popülerden olan Gardropstur.

Gardrops, ikinci el sitesinden ürün satmak için öncelikli olarak telefon ya da tabletinize gardrops uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Bilgisayar ile de yapılabilir, fakat telefon ve tablet ile daha kolay olacaktır. Daha sonra üyelik bilgilerini doldurarak kaydınız tamamlanmaktadır.

Evinizde kullanmadığınız kıyafet, ayakkabı, çanta, kitap, oyuncak, çocuk kıyafetleri, kozmetik ürünler, kişisel bakım ürünleri ve daha birçok kategoride ürün satabilirsiniz.

Birçok kişi bunu ek iş haline getirmiştir. Her türlü ikinci el ürünü önce alıyorlar almış oldukları fiyatın üzerine bir miktar daha fiyat farkı ekleyerek gardrops gibi ikinci el satış yapan siteler de tekrar satışa sunuyorlar.

Gardropsta ürün satarken kargo ücreti ne kadar ödeniyor?

En çok merak edilen konudur. Uygulamanın en güzel tarafı, satıcıdan ve alıcıdan kargo ücreti alınmamaktadır.

Sadece alıcıdan almış aldığı ürünün fiyatı doğrultusunda çok küçük miktarda komisyon alınmaktadır. Satıcıdan her hangi bir komisyon ya da kargo ücreti alınmamaktadır. 50 TL’ lik bir ürün sattığınızda paranın tamamı hesabıniza yatmaktadır.

İster 5 TL lik ister 10 ya da 100 TL değerinde ürünleriniz olsun, satmış olduğunuz ürünün fiyatı ne olursa olsun alıcı ürünü teslim aldıktan sonra istediğiniz zaman ödeme talebinde bulunarak bakiyeniz banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Gardropsta biriken paranızı isterseniz ikinci el kıyafet alarak kullanabilirsiniz.

Gardrops ödeme konusunda çok güvenilir bir sitedir. Anlaşmalı olduğu PTT kargo ile ürünlerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Dünyaca ünlü birçok markanın ürünlerini yeni ve etiketli olarak ya da az kullanılmış şekilde çok uygun fiyatlara almak ya da satmak mümkündür. Binlerce kullanıcısı olan gardrops da her gün yüzlerce ürün satışı yapılmaktadır.

Siz de evdeki fazla eşyalarınızı paraya çevirmek ek gelir elde etmek istiyorsanız gardrops uygulaması sayesinde kolaylıkla fazla eşyaları paraya çevirebilirsiniz.

Ayrıca diğer ikinci el alışveriş ve satış sitelerine de aşağıdaki listeden ulaşabilir ve o uygulamarı da inceleyebilirsiniz.

İnternetten ikinci el eşyaların satışında vergilendirme veya bu konu hakkında hukuki durumu da merak ediyorsanız mali müşavir Nevzat Erdağ’ın içeriğinden inceleyebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Melike Cezayiroğlu

Sosyal medya uzmanı, içerik yazarı.

Paylaş

Son Yazılar

En İyi 3 Sosyal Medya Analiz ve Raporlama Aracı

Sosyal medya uygulamaları hem işletmeler hem de pazarlamacılar için çok önemli bir noktaya geldi. Hem yeni müşteriler kazanmak, hem gelirlerini…

5 saat önce

Instagram Güncellemeleri: Pazarlamacıların Bilmesi Gereken 2019’un En Yeni Instagram Özellikleri

Instagram güncellemeleri aslında sıkça olan bir durum. Neredeyse aylık olarak hem algoritma güncellemeleri hem de reklamverenler için çeşitli yenilikler çıkıyor.…

1 gün önce

2019’un En İyi Kameralı Telefonları: DxOMark 100 ve Üzeri Puan Alan Telefonlar

Yeni çıkan telefonların kameraları gittikçe profesyonelleşiyor. Bunun yanında telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri de kamera özellikleri. Hatta…

2 gün önce

Orkestra Studios’un Yeni Oyunu Rebound Line AppStore’da Yayınlandı

Mobil kelime oyunlarının en eski ve en sevilenlerinden biri olan Nebuu'nun yaratıcıları olan Orkestra Studios ekibi yepyeni alışkanlık yaratacak bir…

3 gün önce

2000 TL’ye Alınabilecek En Sağlam Telefon: Xiaomi RedMi Note 7 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi'in sağlamlığı ile öne çıkan bütçe dostu akıllı telefonu Xiaomi RedMi Note 7 fiyatı ve özellikleriyle günümüz şartlarında alınabilecek uygun…

3 gün önce

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir? Rakip Reklamları Nasıl Görebiliriz?

Facebook reklam kütüphanesi, Facebook, Instagram ve Facebook iş ortaklarında yayınlanmakta olan tüm reklamları inceleyebileceğiniz, rakip markaların reklamlarını takip edebileceğiniz bir…

5 gün önce