Kültür

‘Yok Daha Neler!’ Dedirtecek İlginç ‘Fal Bakma Yöntemleri’

Fal, Anadolu’da oldukça eskiye dayanan bir çeşit inanış olarak bilinmektedir. Falın tarihi bazı kaynaklara göre Romalılar devrine kadar dayanırken, bazı kaynaklara göre ise Hititlere dayanmaktadır.

Günümüzde de pek çok insanın inandığı ve geleceği hakkında bilgi alabilmek için baktırdığı fal türleri, genellikle kahve falı, el falıtarot falı ya da çay falı olarak bilinmektedir.

Fakat birazdan öğreneceğiniz fal bakma yöntemleri, hiç bilinmeyen birbirinden ilginç fal türleri dudak uçuklatan cinsten olup, “Yok artık daha neler!” dedirtecek türden olacak.

Peynir Yalnızca Kahvaltıların Vazgeçilmezi Değil

ilginç fal bakma yöntemleri peynir falı

Neredeyse hiç kimsenin duymadığı, bilmediği bir fal türü olan peynir falı, oldukça ilginç bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. 

Fal baktırmak isteyen kişi bildiğiniz kahvaltılık peynirden bir parça ısırıyor ve sonrasında da bozulmaya bırakıyor. Zamanla bozulan ve farklı şekillere bürünen peynirden kişinin geleceği ya da hayatı ile alakalı çeşitli yorumlar yapılıyor.

‘Hiç Ayakkabıdan Fal Bakılır Mı?’ Demeyin, Valla Bakılıyor

ilginç fal bakma yöntemleri ayakkabı falı

En ilginç fal bakma yöntemleri arasındaki diğer bir fal türü ise ayakkabı falı. Hem kadınların, hem de erkeklerin vazgeçilmez giysilerinden olan ayakkabılar, insanlara geleceğini söyleyebiliyor.

Nasıl mı?

Giyilen ve eskimeye yüz tutmuş olan ayakkabının üzerindeki çizgi ve kırışıklıklar, tıpkı el falında olduğu gibi kişiye yolunu gösteriyor.

İncir ve Defne Yaprakları Size Geleceğiniz Hakkında Bilgi Veriyor!

ilginç fal bakma yöntemleri incir yaprağı falı

Elde edilen bilgilere göre defne yaprağı falı eski Yunanlardan kalma bir fal bakma yöntemi.

Fal baktıracak olan kişiye ilk olarak çeşitli sorular sorularak cevabı evet ya da hayır şeklinde yalnızca tek kelime ile alınıyor ve ardından defne yaprakları yanan ateşin içerisine atılıyor. Yanan her bir yaprağın çıkardığı ses dinlenerek yorumlar yapılıyor.

İncir yaprağı falında ise kişiler üzerlerine diledikleri isimleri ve soruları yazarak yaprağı kurumaya bırakıyor. Yaprağın hızlı bir şekilde kuruması kötüye yorulurken, yavaş yavaş kuruması ise iyiye yoruluyor.

Cinsel Organların Fallara Konu Olacağı Kimin Aklına Gelirdi Ki?

Açıkcası öğrenince en garipseyeceğimiz fal bakma yöntemleri arasında en başı çekebilecek bir fal türü.

Kadın ya da erkeğin cinsel organı ile fal bakılabileceği kimin aklına gelirdi? Tabi ki Hintlilerin… Günümüzde hala geçerliliğini koruyan bu fal türü, Hindistan’da, Japonya’da ve Güney Asya’da kullanılmaya devam ediyor.

Kadınların vajinası, erkeklerin penisi ya da her ikisinin göğsü ve anüslerine bakan kahinler, onların geleceği hakkında kehanetlerde bulunabiliyor.

Kemik Falını Hiç Duymuş Muydunuz?

ilginç fal bakma yöntemleri kemik falı

Eski Orta Asya Türklerinin şamanlarına dayanan ilginç fal türlerinden kemik falı, hayvanların omuz kemiğinden bakılmaktadır.

Şamanlar, uzun yıllar boyunca başta koyun olmak üzere avladıkları ya da öldürdükleri hayvanların omuz kemiklerini çıkararak kemiklerde bulunan şekilleri kendileri için yorumladı.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu