Dijital PazarlamaInstagram

INSTAGRAM GİRİŞ PAROLAMI NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM? GÜÇLÜ PAROLA OLUŞTURMA ADIMLARI NELERDİR?

Sosyal medya araçları arasında en fazla üyesi olanlardan biri de instagramdır. Birçok insanın severek kullandığı sosyal medya araçlarından biridir. Her gün binlerce kullanıcısı instagrama giriş çıkış yapmaktadır.Fakat bu kullanıcılardan birçoğu instagram hesabına giriş parolasını unutmaktadır. Bundan ötürü parola değiştirme lüzumu duyulmaktadır. Bu lüzum üzerine instagram hesap giriş parolanızı değiştirmeniz gerekiyor. İnstagram giriş parolasını değiştirmeniz sadece bir dakikanızı alacaktır.

Yeni Instagram Parolası Oluşturma Adımları Nelerdir?

Instagram parolanızı değiştirmek için fazla düşünmeyin. Ayrıca instagram parolanızı değiştirmenin yolu da aslında çok basit. Diğer yandan instagram kullanıcıları isterlerse instagram uygulama üzerinden, isterlerse de www.instagram.com URL adresi vasıtasıyla Instagram şifresini değiştirebiliyorlar.İsterseniz şimdi gelin, instagram hesabı giriş parolası değiştirme adımlarını ve en sağlam şifreyi nasıl yapabileceğimize birlikte bakalım ve oluşturalım.Unutmadan baştan söyleyelim. Instagram giriş parolanızı değiştirmenin en kolay yolu bilgisayar ortamında olmaktadır. Fakat şu ayrıntıyı da unutmamak gerekiyor; parolanızı unuttuysanız bilgisayar üzerinden instagram parolasını değiştiremiyorsunuz; bu sebepten ötürü programı kullanmak zorundasınız.Fakat biz şimdi parolayı bildiğinizi düşünerek instagram parola değiştirme adımlarını aktarmaya çalışacağız.İlk önce parolayı değiştirmek için bu linke https://www.instagram.com/accounts/password/change/ tıklamanız gerekiyor. Bu link sayesinde siz kısayoldan doğrudan Instagram.com adresi parola yenilme sayfasına gitmiş olacaksınız. Böylece parola değiştirme yerini arama derdinden de kurtulmuş olacaksınız.Daha sonra karşımıza parola değiştirmek için şöyle bir ekran gelecektir.
instagram şifremi nasıl değiştiririm
Önümüze açılmış olan ekrandan instagram parola değişikliği için olan bölüme mevcut eski parolamızı giriyor ve hemen ardından oluşturacağımız yeni parolamızı da iki kere alt alta girip parolayı değiştir butonuna tıklıyoruz. İşte hepsi bu kadar! Çok basit değil mi?

Güçlü Parola Oluşturma Yolları Nelerdir?

Sağlam ve güçlü bir parola oluşturmak çok önemlidir. İşte size güçlü parola değiştirme adımlarını derledik.● Oluşturacağınız uzun bir parola, güçlü bir şifrenin oluşturabilmenin ilk adımıdır. Bundan ötürü minimum 10 karakterli bir parola oluşturabilirsiniz.● Parolada yer alan kelimeleri anlamlı yapmamaya özen gösterin. Bunun yerine alakası olmayan dağınık harfler kullanın. Çünkü parolanız ‘merhaba reis’ olduğunu farzedersek bu sahtekârların işini kolaylaştırmış olacaktır. Bunun için çok dikkatli olmak gerekiyor.● Değiştirmiş olduğunuz çok eski şifrelerinizi tekrar kullanmayınız. Zira daha önce saldırganlar tarafından ele geçirilmiş olabilir.● Her internet sitesinde aynı parolayı kullanmamalısınız. Eğer bir sitede parola saldırganların eline geçmiş ise diğerlerine de parolanın geçme olasılığı vardır.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı