Dijital PazarlamaInstagram

Swipe Up Nasıl Yapılır? Instagram Hikayeye Link Ekleme

Instagram, gün geçtikçe popülerliğini arttırsa da başka bir siteye yönlendirme yapmanın da en zor olduğu uygulamalardan biri.

Instagram’da web sitenize (haber, blog, e-ticaret gibi sitelere) yönlendirme yapabilmek için yalnızca üç seçenek var. Bunlardan ilki biyografi bölümünüzdeki “website” alanına, diğeri ise instagram hikayeye link ekleme şeklindedir.

Son alternatif ise IGTV videolarının açıklama bölümüne link ekleyerek başka bir siteye yönlendirme yapabilirsiniz.

Bu rehberde instagram hikayeye link eklemenin nasıl yapılacağını ve bunu yapabilmek için ne gereklilikler var bunu öğreneceksiniz.

Hikayelere Nasıl Link Eklenir?

Instagram hikayelere link ekleyebilmek için öncelikle en az 10.000 takipçi sınırını geçmiş olmanız gerekmektedir. Eğer 10000 takipçiden az bir hesabınız varsa ne yazık ki link ekleme yapabilmeniz mümkün değildir.

10.000 takipçiden az hesabı olanlar yalnızca IGTV videoları için link ekleyebilirler. Bunun da aynı şekilde nasıl yapılacağını bu rehberde bulacaksınız.

instagram hikayeye nereden link ekleniyor

Hikayelerimize IGTV veya URL eklemek istediğimizde yukarıda gösterdiğim bölümü kullanacağız.

instagram hikayeye link ekleme nasıl oluyorinstagram hikayeye link ekleme nasıl oluyor

Sonraki aşamada ise bu sayfaya gelip buradan başka bir websitesine yönlendirme yapacaksak URL, IGTV videolarımıza yönlendirme yapacaksak IGTV Video seçeneklerini seçeceğiz.

Burada belirtildiği üzere, kullanıcılar paylaşımınızı yukarı kaydırarak verdiğiniz linki ziyaret edebilecekler. (Viewers will be able to swipe up to visit this link.)

instagram hikayeye link ekleme nasıl yapılır

Bu aşamada gördüğünüz gibi URL seçerek webional.com linkini ekliyorum. Instagram hikayeye youtube linki ekleme de yapabilirsiniz ya da Twitter profilinizin linkini de ekleyebilirsiniz. Benim yaptığım gibi website linkini hikayeye ekleyebilir ve siteye yönlendirebilirsiniz.

  • Burada Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın linklerini de ekleyebilirsiniz.
instagram hikayelere link ekleme nasıl yapılır

Eğer IGTV videolarınız mevcutsa, bu bölümde hikayenizden seçtiğiniz bir IGTV videosuna yönlendirme yapabilirsiniz.

  • IGTV’ye link eklemenin mantığı aslında şu; instagram hikayeler bilindiği gibi maksimum 15 saniyeye izin verdiği için, IGTV videolarınızı fragman şeklinde buradan duyurabilirsiniz.

Instagram hikayelere link eklemek ne için gereklidir ve bu şekilde instagram’dan nasıl para kazanılır sorusunu merak ediyorsanız bu yazımızı inceleyin.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu