Swipe Up Nasıl Yapılır? Instagram Hikayeye Link Ekleme

Instagram, gün geçtikçe popülerliğini arttırsa da başka bir siteye yönlendirme yapmanın da en zor olduğu uygulamalardan biri.

Instagram’da web sitenize (haber, blog, e-ticaret gibi sitelere) yönlendirme yapabilmek için yalnızca üç seçenek var. Bunlardan ilki biyografi bölümünüzdeki “website” alanına, diğeri ise instagram hikayeye link ekleme şeklindedir.

Son alternatif ise IGTV videolarının açıklama bölümüne link ekleyerek başka bir siteye yönlendirme yapabilirsiniz.

Bu rehberde instagram hikayeye link eklemenin nasıl yapılacağını ve bunu yapabilmek için ne gereklilikler var bunu öğreneceksiniz.

Hikayelere Nasıl Link Eklenir?

Instagram hikayelere link ekleyebilmek için öncelikle en az 10.000 takipçi sınırını geçmiş olmanız gerekmektedir. Eğer 10000 takipçiden az bir hesabınız varsa ne yazık ki link ekleme yapabilmeniz mümkün değildir.

10.000 takipçiden az hesabı olanlar yalnızca IGTV videoları için link ekleyebilirler. Bunun da aynı şekilde nasıl yapılacağını bu rehberde bulacaksınız.

Hikayelerimize IGTV veya URL eklemek istediğimizde yukarıda gösterdiğim bölümü kullanacağız.

Sonraki aşamada ise bu sayfaya gelip buradan başka bir websitesine yönlendirme yapacaksak URL, IGTV videolarımıza yönlendirme yapacaksak IGTV Video seçeneklerini seçeceğiz.

Burada belirtildiği üzere, kullanıcılar paylaşımınızı yukarı kaydırarak verdiğiniz linki ziyaret edebilecekler. (Viewers will be able to swipe up to visit this link.)

Bu aşamada gördüğünüz gibi URL seçerek webional.com linkini ekliyorum. Instagram hikayeye youtube linki ekleme de yapabilirsiniz ya da Twitter profilinizin linkini de ekleyebilirsiniz. Benim yaptığım gibi website linkini hikayeye ekleyebilir ve siteye yönlendirebilirsiniz.

  • Burada Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın linklerini de ekleyebilirsiniz.

Eğer IGTV videolarınız mevcutsa, bu bölümde hikayenizden seçtiğiniz bir IGTV videosuna yönlendirme yapabilirsiniz.

  • IGTV’ye link eklemenin mantığı aslında şu; instagram hikayeler bilindiği gibi maksimum 15 saniyeye izin verdiği için, IGTV videolarınızı fragman şeklinde buradan duyurabilirsiniz.

Instagram hikayelere link eklemek ne için gereklidir ve bu şekilde instagram’dan nasıl para kazanılır sorusunu merak ediyorsanız bu yazımızı inceleyin.

Ragıp Diler @ragip_diler

Webional'de kurucu editör. Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.

Paylaş

Son Yazılar

CEO Ne Demek? CEO Nedir? CEO Açılımı Nedir?

CEO, İngilizce bir kısaltma olarak Chief Executive Officer demektir. İş hayatında gelinebilecek en yüksek maaşa sahip pozisyonlardan biridir. Özellikle girişimcilerin…

4 gün önce

İnternet Üzerinden Para Kazandıran Siteler

İnternet yaygınlaştıkça ve internetten yüksek gelirler elde edilmeye başlandıkça internetten para kazanma ve para kazandıran siteler nelerdir gibi araştırmalar da…

5 gün önce

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araba alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken araç seçimi ve aracın incelenmesidir. Eğer alacağınız araç yakinen tanıdığınız birine…

6 gün önce

Apple iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Farkları, Fiyatı ve Özellikleri Nasıl?

10 Eylül 2019 tarihinde tanıtılan yeni iPhone modelleri: iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max. iPhone 11…

1 hafta önce

Apple iPhone 11 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nasıl? Alınır mı?

10 Eylül 2019'da Steve Jobs Theater binasında yapılan Apple etkinliğinde tanıtılan yeni iPhone modelleri arasında en çok merak edilenlerden olan…

1 hafta önce

Samsung Galaxy S10 Plus Alınır mı? Nasıl Telefon? Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Samsung, bu sene Galaxy S serisi modellerinde üç farklı telefon tanıttı. Bunlar: Samsung S10e, S10 ve S10 Plus modelleri olarak…

1 hafta önce