İnternet

İnternet Üzerinden Para Kazandıran Siteler

İnternet yaygınlaştıkça ve internetten yüksek gelirler elde edilmeye başlandıkça internetten para kazanma ve para kazandıran siteler nelerdir gibi araştırmalar da arttı.

Eğer bu konu üzerine daha önce araştırma yaptıysanız birçok anket doldurarak para kazanma veya reklam izleyerek para kazanma gibi çok zaman harcayıp çok az paralar kazandıran sitelere denk gelmişsinizdir.

Ben bugün bunlardan ziyade gerçekten internetten para kazandıran güvenilir siteler ve nasıl gelir oluşturabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim.

İnternetten para kazanma yolları adlı yazımda anlattığım yöntemlerden bazılarını burada daha detaylı ve hangi siteler üzerinden yapılacağını da öğreneceksiniz.

İnternette para kazanma siteleri olarak tanımlayabileceğimiz birçok website var aslında. Bunların çoğunu belki de günlük hayatımızda kullanıyoruz. Mesela, Youtube, Twitch, Instagram veya Facebook gibi siteler üzerinden para kazanmak mümkün ve güvenilirdir.

En çok merak edilen yöntemleri ilk olarak anlatacağım. Yazının sonuna doğru birçok yöntemle ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

İnternette Para Kazandıran Siteler

İnternette para kazandıran siteler diyince herkesin aklına “link kısaltarak, reklam tıklayarak veya anket doldurarak para kazandıran siteler” geliyor.

Açıkcası internetten para kazanma yolları yazımızda biz de bunlara yer verdik, çünkü bunlar gerçekten bir yöntem ama çok fazla para kazanabileceğiniz ya da ek gelir oluşturabileceğiniz yöntemler değil.

Bu yöntemlerle en az ek gelir oluşturabilecek kadar çalışma yapmanız için gerçekten günlük 15 saat 20 saat çalışmanız gerekebilir. O kadar düşük kazançlara sahip yöntemler.

İşte bu yüzden internette para kazandıran siteler diyince benim aklıma Youtube, Instagram, Facebook ve Twitch gibi siteler geliyor. Neden?

Çünkü bu sitelerde hem ilgi alanınızla ilgili işler yapabilirsiniz hem de bu işler sayesinde gerçekten iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Bu dört büyük websitesi ve bunlardan daha fazlasını aşağıda detaylıca açıklıyorum.

Youtube

Youtube’a Video Yükleyerek Para Kazanma Yöntemi: Youtube’da ilgi alanınızla ilgili videolar çekip yükleyebilir ve para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanma şartlarını ve bir kanalı nasıl büyüteceğinizle ilgili de çok detaylı bir rehber hazırlamıştım. Mutlaka göz atmalısınız.

Youtube’dan hem reklam gelirleri elde edebilirsiniz hem de kitleniz büyüdükçe sponsorluk anlaşmalarıyla da gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir miktarları da gerçekten çok iyi seviyelerde.

Instagram

Instagram üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi bilmiyorsanız öncelikle yine aynı şekilde belli bir ilgi alanında içerikler üretin. Bu içerikler fotoğraf veya video şeklinde olabilir.

Instagram’da takipçilerinizi artırarak marka ve işletmelerle sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz. Yine çeşitli markaların reklamlarını yaparak para kazanabilirsiniz.

Instagram’da takipçi artırmak Youtube kadar kolay değil aslında, çünkü daha farklı bir algoritma var. Bunun için de birkaç tavsiye vermem gerekirse; ilk başta bir konsept belirleyin, örneğin “yemek videoları” gibi daha sonra günlük planlar yapın “günlük 3 video” gibi, son olarak ise sizinle ilgili diğer hesaplarla etkileşim içerisinde olun, yani yorum yapın, onları etiketleyin gibi…

Takipçiniz artması için bunlar da yeterli olmuyorsa küçük ücretlerle gönderilerinizi öne çıkarın (reklam verin), biraz yatırım yaparsanız karşılığını alacağınızı unutmayın.

Twitch

Para kazandıran canlı yayın siteleri arasındaki en güvenilir sitelerden olan Twitch üzerinden para kazanmak da en iyi internetten para kazanma siteleri arasındadır.

Twitch’te yayın açarak para kazanma ile ilgili daha önce oluşturduğumuz rehbere göz atabilirsiniz.

Twitch üzerinden abonelikler, bağışlar ve reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Bununla beraber bir influencer olduğunuz da ise marka işbirlikleri ile yine iyi bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Facebook

Facebook üzerinden de yüksek takipçili sayfalara sahip olarak ve video gönderilerinizde, sayfa gönderilerinizde reklamlar göstererek para kazanabilirsiniz.

Facebook Gaming ile oyun oynayarak canlı yayın üzerinden para kazanabilirsiniz. Eğer böyle bir ilginiz veya hobiniz varsa mutlaka denemeniz gereken yöntemlerden biridir.

Facebook için söyleyeceklerim Instagram’dan para kazanmak ile ilgili söylediklerimle çok benzer olduğu için bu bölümü hızlı geçiyorum.

Mixer

Bazı kişiler para kazandıran siteler diyince “onlar dolandırıcı” diyebiliyor. Ancak yukarıdaki dört büyük siteyi zaten hepimiz biliyoruzdur. Bu siteler üzerinden para kazanan insanları da görüyoruz, ben de bunların nasıl para kazandıklarını kısaca anlattım sizlere.

Şimdi Mixer hakkında kısa bir bilgi vererek aklınızdaki sorulara cevap vereceğim.

Belki de çoğunuz artık bu tür siteler üzerinden para kazanma olayına inanmıyor olabilir o yüzden güvenilir para kazandıran siteler arıyor olabilirsiniz.

İşte Mixer, güvenilir ve gerçek para kazandıran sitelerden bir diğeri. Mixer’i daha önce duymayanlar için Twitch gibi canlı yayın platformudur. Mixer platformunun sahibi de Microsoft gibi Dünya’nın en büyük şirketi olduğu için kesinlikle dolandırıcılık gibi durumlar söz konusu değildir.

Mixer, para kazandıran canlı yayın siteleri arasında Twitch ve Facebook Gaming gibi sitelerden sonra yerini almıştır. Eğer canlı yayın açmak ve bu şekilde para kazanmak istiyorsanız mutlaka bakmanız gereken bir site diye düşünüyorum.

İçerik Bulutu

İçerik Bulutu, hem Türkçe para kazandıran siteler hem de yazı yazarak para kazanma siteleri arayanlar için şu an Türkiye’deki en iyi ve güvenilir platformlardan biridir.

İçerik Bulutu, Türkiye’deki büyük ve bilinen markalara içerik üreten ve satan bir şirkettir. Yazı yazmak becerinize güveniyorsanız İçerik Bulutu’na editör başvurusu yaparak, buradan para kazanabilirsiniz.

İçerik.com

İçerik.com, İçerik Bulutu ile aynı mantıkla çalışan bir platformdur. Yine editörlük başvurusu yaparak, çeşitli markalara istekleri doğrultusunda içerikler üretebilir ve bu işten para kazanabilirsiniz.

İçerik.com Türkiye’nin en iyi ve bilinen SEO ajanslarından ZEO Agency bünyesinde olduğu için yine güvenilir para kazandıran sitelerdendir.

WordPress ve Blogger

WordPress ve Blogger sitelerinden para kazanmak aslında internetten site açarak para kazanma yöntemlerindendir.

Yani internet sitesinden para kazanmak isteyenler için bu iki platformu kullanmalarını tavsiye ederim.

WordPress için yalnızca Hosting ve Domain maliyeti ile bir websitesi kurabilir ve içerik ürettiğiniz takdirde Google Adsense veya diğer reklam platformlarından para kazanabilirsiniz.

Blogger ise tamamen ücretsiz ve Google’a ait bir internet sitesi açma platformudur. Blogger için eğer isterseniz sadece alan adı maliyetiniz olacaktır, ancak bu da zorunlu değildir. Blogger siteniz ile de içerik ürettiğiniz zaman Google AdSense ile para kazanmaya başlayabilir ve ilerleyen aşamalarda bunu ana işiniz haline getirebilirsiniz.


Blogger Para Kazandırır mı?

Blogger bir blog kurma sitesidir. Eğer blog sitenizi kurup düzenli içerik üretirseniz belli bir süreden sonra Google AdSense ile bağlantı kurarak reklamlardan para kazanabilirsiniz.
Blogger ile nasıl blog kurulu öğrenmek isterseniz buraya tıklayın.

Para Kazandıran Güvenilir Freelancer Siteleri Nelerdir?

Bir ilgi alanınız veya yaptığınız bir iş var ve bunu internete taşımak, serbest ve evden çalışmak istiyorsanız ayrıca hazırladığımız Freelance iş bulma siteleri listemize göz atabilirsiniz.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu