Linkedln güncel olarak şirket kurucuları, çalışanları, mezunlar gibi bir çok kullanıcıyı barındıran tamamen bir iş sosyal ağıdır. İş dünyasının Facebook’u kabul edilen Linkedln network oluşturmak için birebir.

Facebook, Instagram gibi medyalarda işinizle ilgili insanlara ulaşmakta zorluk yaşarken Linkedln sayesinde birebir görüşme fırsatları ve bilgi paylaşımı yapmanıza olanak sağlıyor. Bunlar dışında özgür paylaşımlar, görüşler, iş ilanları gibi birçok alanı bulunmaktadır.

İş başvurularını online olarak yaparken çoğu zaman sorun yaşayabiliyoruz fakat Linkedln bunu bizim için kolaylaştırıyor. Dünya devi şirketlere ulaşabilir hale getiriyor ve ulaşmakla kalmayarak onların paylaşımları ile bilgilenebileceğimiz ve gerçekten kullanışlı platform halini aldı.

Sosyal bir ağ olarak düşünürsek Linkedln profiliniz aslında sizin şirketlere sunduğunuz özgeçmişleriniz yerini almaya başladı diyebiliriz. İş başvurularında özgeçmiş verildikten sonra mutlaka araştırılırsınız bunun yanında Google’da bir web sitenizin olması ya da Linkedln profiliniz bunu fazlasıyla karşılıyor.

Şu an kullanıcı sayısı 470 milyon civarı ve iş dünyası ile ilgilenen kişilerden oluşuyor. İş başvurusu yapacaksanız ve Linkedln profiliniz yoksa edinmenizi tavsiye edebilirim bu sizin iş başvurusundaki puanınızı fazlasıyla artırabilir.

Linkedin’e Nasıl Kayıt Olunur?

linkedin kayıt olma

Öncelikle https://linkedin.com adresine giriş yapıp ekranda karşılaştığınız kayıt formunu tamamen doğru bilgilerinizle doldurmanız gerekmektedir.

Bu aşamalardan sonra Linkedin Profiline sahip olabilirsiniz.

Ragıp Diler
Editör

webional'de kurucu, editör ve içerik üreticisi. ragipdiler.com - about.me/ragip

Yorum Ekle