Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Yabancı Film

Sinema tutkunları için seyretmeye değer, mutlaka izlenmesi gereken, gözden kaçırılmış olabilecek on farklı türde yabancı sinema filmini IMDB puan sıralamasına göre düşük puanlılardan başlayarak yüksek puanlara doğru listelediğimiz gözden kaçan yabancı filmler:

10- Dna Korsanları – The Gene Generation

En iyi yabancı filmler listemizin 10 numarası DNA Korsanları.

 • Tür: Bilim Kurgu Filmleri
 • Yapım Yılı : 2007
 • IMDB: 4.3
Dna Korsanları Fragman

Bir grup bilim adamı DNA değiştirme işlemini gerçekleştirmiş ancak işler yolunda gitmeyerek içlerinden bazıları kalıcı hasar almıştır. Durumun tehlikesini gören bir bilim adamı DNA değiştirme cihazını yanına alarak ortadan kaybolur.

Cihazın kimsenin eline geçmemesi için büyük çaba sarf eden adam onu koruyabilecek mi? Gelecekte DNA her şeyin kilidi haline gelmiştir. Bu da DNA hırsızlarının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Hırsızları avlayan kahramanımız geçimini bu yoldan sağlamakta ve kardeşiyle buradan kurtuluş biletini almaya çalışmaktadır. Yine harika bir film ve bu puanı hak etmiyor.

9- Hayatta Kal – Eden

İzlenmesi gereken yabancı filmlerden bir diğeri ise Hayatta Kal filmi orijinal adıyla Eden.

 • Tür: Gerilim Filmleri
 • Yapım Yılı : 2015
 • IMDB: 4.8

Önemli bir takımın futbolcularını taşıyan uçak okyanusa düşer. Kurtulmayı başaranlar bir adaya sığınırlar. İçlerinde yaralananlar vardır. Kısıtlı yaşam koşullarında devreye vahşi güdüler girecek ve adada bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.

Guruplaşmalar, liderlik çabaları, üstünlük kurma, ezme ve hatta öldürme gibi duyguların harekete geçmesi bu ada için oldukça sorun ortaya çıkartacaktır.

8- Synchronicity

Yabancı filmler listesindeki bir diğer güzel film ise Synchronicity’dir.

 • Tür: Bilim Kurgu Filmleri
 • Yapım Yılı : 2015
 • IMDB: 5.4

Zamanı bükmeyi başaran bir bilim adamı projesini ispatlayabilmek için kaynak arayışındadır ve kötü bir anlaşmaya imza atarak zaman makinesini tehlikeye atar.

İcadının ispatı için patronunun metresine hediye ettiği çok nadir bulunan bir çiçeği başka boyuttan alıp gelecektir. Ama bu durum birçok ben/sen ikilemi yaratarak durumu epeyce karışık bir hale getirecektir. Film çok hareketli ve konular birbirine geçmiş.

Çok dikkatli izleyenler filmin muhteşem lezzetine doyamayacaklar.

7- Deney – Splice

İzlenmesi gereken filmler listesi hazırlıyorsanız “Deney” orijinal adıysa “Splice” filmini ekleyebilirsiniz.

 • Tür: Bilim Kurgu Filmleri
 • Yapım Yılı : 2009
 • IMDB: 5.9

DNA üzerinde çalışmalar yapan bilim adamı karı koca, yeni canlılar üretme çabası içerisindedir. Bu canlıları yaratmak için kendilerine iş veren büyük bir firma vardır ve onlardan beklentileri büyüktür. Ancak her aşamada aksilikler yaşayan çiftin zamanı gittikçe daralmaktadır.

Kadın bu arada gizlice kendi DNA’sını kullanarak bir canlı ortaya çıkarmayı başaracaktır. Bu canlı başlarda sevimli bir çocuk yaratıktır ama çok kısa bir süre sonra büyüyecek ve cinsel bir karmaşa yaşayacaktır.

6- Son Şövalyeler – Last Knights

En iyi yabancı aksiyon filmleri listesinde bulunabilecek Morgan Freeman’lı “Son Şövalyeler” filmi izlemeniz gereken filmlerdendir.

 • Tür: Aksiyon Filmleri
 • Yapım Yılı : 2015
 • IMDB: 6.2

Kral’ın sadık tebaalarından bir aile kendilerine verilen bölgede hakimiyeti ve adaleti sağlamış, kuşaklar boyunca vergilerini ödeyerek Krala sadakatlerini göstermişlerdir. Bir gün Kral yeni bir bakan ataması yapar. Yeni bakanın ilk işi rüşveti körüklemek olunca ona bir ders vermesi gerektiğini düşünen lord, kralın önünde bakanı suçlar.

Kralı etkisi altına almış olan bakan lordu idam ettirir. Ailesini ve adamlarını dağıtır ve topraklarına el koyar. Şimdi lordun adamları için onurlarını, cesaretlerini ve sadakatlerini sınama zamanıdır.

Morgan Freman baş rollerde, bu filmin kötü olma ihtimali olabilir mi?

47 Ronin filminden keyif alanlar bu filmi mutlaka izlemeli.

5- Zamana Karşı – In Time

 • Tür: Aksiyon Filmleri
 • Yapım Yılı : 2011
 • IMDB: 6.7

Gelecekte yaşlanmanın önüne geçen insanlar bu kez de bundan korkarak onu sınırlandırmayı seçerler. Herkesin koluna işlenmiş bir zaman saati takılır ve belli bir yaşa geldiklerinde yaşlanması duran bu insanları belli bir saat süre verilir.

Artık çalışarak bu süreyi uzatmak ve ihtiyaçlarını karşılayarak azaltmak onların bileceği iştir. Elbette hepsi fakirler için geçerli bu kriterler zenginlerin yaşadığı bölgelerde pek de önemli değildir. Annesini kaybetme korkusu yaşayan kahramanımız bu düzeni alt etmek için harekete geçer.

4- Dalga – The Wave – Bolgen Aka

 • Tür: Aksiyon Filmleri
 • Yapım Yılı : 2016
 • IMDB: 6.9

Kuzeyde kurulmuş büyük bir baraj ülkenin enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Baraja hakim kayalıkların koparak baraja düşme ihtimaline karşı tüm tedbirler alınmış, kayalıklara sensörler takılmış, bir ekip tarafından 24 saat takip edilmektedir.

Bir aksilikler zinciri art arda gelerek kopan kayanın geç fark edilmesi sonucu kasabaya yaklaşan devasa tsunamiden insanları korumak için kasabanın çok kısa bir sürede tahliyesi gerekmektedir ancak bu imkansızdır. Bir ailenin doğal afet sonucunda kurtulma çabaları, onları bir arada tutacak ve bir mucize gerçekleşecek.

3- Bayan Peregrinenin Tuhaf Çocukları – Miss Peregrine s Home for Peculia

Macera filmlerini izlemekten keyif alanlar için izlenmesi gereken macera filmlerinden olan “Bayan Peregrinenin Tuhaf Çocukları” filmini mutlaka öneriyorum.

 • Tür: Macera Filmleri
 • Yapım Yılı : 2016
 • IMDB: 7.1

Kendisine efsanevi masallar anlatan dedesinin ölümü üzerine, onun kuzeydeki bir adada yetimhanede büyüdüğünü öğrenen torunun dedesinin geldiği yere babasını da ikna ederek yaptığı seyahat aslında toruna efsanelerin uydurma değil gerçekten yaşanmış olaylar olduğunu gösterecektir.

Dedesinin ölümünün de normal olmadığını fark eden torun için artık görevi dedesinden devir almak vakti çoktan gelmiştir. Şimdi ona yardım edecekler ve o da onlara yardım ederek bu kötülükten birlikte kurtulmaya çalışacaklardır.

2- Sivastopol için Savaş – Battle for Sevastopol – Bitva za Sevastopol

2.Dünya Savaşı hikayeleriyle ilgili ve bu dönemdeki yaşananları dram türünde anlatan film arıyorsanız ”Sivastopol için Savaş” filmini mutlaka izlemelisiniz.

 • Tür: Dram Filmleri
 • Yapım Yılı : 2015
 • IMDB: 7.3

Gerçek bir Rus kadın keskin nişancının hikayesi. II. Dünya Savaşı sırasında 300’den fazla nazi askerini keskin nişancı silahıyla durduran bu kahraman kadının gerçek hayat hikayesi oldukça etkileyici bir şekilde beyaz perdeye yansıtılmış.

Bu tarz savaş filmlerini sevenler kesinlikle kaçırmamalı. Film aldığı puanın daha fazlasını hak ediyor.

1- Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

Komedi filmleri izlemek ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız “Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı” filmini en iyi yabancı komedi filmleri listesine ekleyebilirsiniz.

 • Tür: Komedi Filmleri
 • Yapım Yılı : 2013
 • IMDB: 7.6

Walter çok ünlü bir derginin fotoğraflama arşivi bölümünde çalışmaktadır. Onun gizli kahramanı dergiye vahşi doğa fotoğrafları gönderen ve yazılar yazan birisidir.

Aslında iç dünyasında hayaller kuran ve onları gerçekleşmiş gibi düşünen Walter bir de iş yerindeki bir kıza platonik bir aşk hissetmektedir. Bir gün doğa fotoğrafçısı ona bir cüzdan gönderir. Bu önemli hediye aslında bir ip ucudur ve fotoğrafçının dergiye gönderdiği ve kaybolan son fotoğrafı bulması için Walter’a yol gösterecektir. Şimdi Walter’ı muhteşem bir yol macerası beklemektedir.

Paylaş

Son Yazılar

En İyi 3 Sosyal Medya Analiz ve Raporlama Aracı

Sosyal medya uygulamaları hem işletmeler hem de pazarlamacılar için çok önemli bir noktaya geldi. Hem yeni müşteriler kazanmak, hem gelirlerini…

27 dakika önce

Instagram Güncellemeleri: Pazarlamacıların Bilmesi Gereken 2019’un En Yeni Instagram Özellikleri

Instagram güncellemeleri aslında sıkça olan bir durum. Neredeyse aylık olarak hem algoritma güncellemeleri hem de reklamverenler için çeşitli yenilikler çıkıyor.…

23 saat önce

2019’un En İyi Kameralı Telefonları: DxOMark 100 ve Üzeri Puan Alan Telefonlar

Yeni çıkan telefonların kameraları gittikçe profesyonelleşiyor. Bunun yanında telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri de kamera özellikleri. Hatta…

2 gün önce

Orkestra Studios’un Yeni Oyunu Rebound Line AppStore’da Yayınlandı

Mobil kelime oyunlarının en eski ve en sevilenlerinden biri olan Nebuu'nun yaratıcıları olan Orkestra Studios ekibi yepyeni alışkanlık yaratacak bir…

3 gün önce

2000 TL’ye Alınabilecek En Sağlam Telefon: Xiaomi RedMi Note 7 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi'in sağlamlığı ile öne çıkan bütçe dostu akıllı telefonu Xiaomi RedMi Note 7 fiyatı ve özellikleriyle günümüz şartlarında alınabilecek uygun…

3 gün önce

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir? Rakip Reklamları Nasıl Görebiliriz?

Facebook reklam kütüphanesi, Facebook, Instagram ve Facebook iş ortaklarında yayınlanmakta olan tüm reklamları inceleyebileceğiniz, rakip markaların reklamlarını takip edebileceğiniz bir…

5 gün önce