İnternet ve oyun dünyası gün geçtikçe gelişiyor. Bu gelişime kayıtsız kalmayan Onedio ekibinin ev sahipliğini üstlendiği ve ilkinin 11 Kasım 2018’de gerçekleştiği Oyunun Yıldızları Ödülleri sahiplerine kavuştu.

Oyunun yıldızları sunuculuğunu ise Can “CS” Sungur, Batuhan “Videoyun” Bozkan, Eren Aktan ve NazFrambuaz nickli yayıncılar yaptı.

İşte oyunun yıldızları ödüllerini kazananların listesi:

Yılın Moba Yayıncısı

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın moba yayıncısı ödüllerini 6 aday arasından Furkan “Immortoru” Tekeş kazandı.

Yılın En İyi E-spor Sunucusu

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın en iyi e-spor sunucusu ödüllerinde ise kazanan Can “Scarlet” Çaldıran oldu.

Yılın E-Spor Takımı

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın e-spor takımı kategorisinde kazanan ise Royal Bandits E-Spor Kulübü oldu.

Yılın E-sporcusu

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın e-sporcusu kategorisinde yarışan 6 aday arasından ise BAU Supermassive formasıyla Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun ödülün sahibi oldu.

Yılın Yükselen Yayıncısı

oyunun yıldızları ödülleri can sungur

Oyunun yıldızları yılın yükselen yayıncısı bir diğer deyişle yılın en iyi çıkış yapan yayıncısı kategorisinde ise ödülün sahibi Can “CS” Sungur oldu.

Yılın Gizli Kahramanı

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın gizli kahramanı kategorisi yani oyun topluluğuna arka planda çok büyük katkılar sağlayanlar arasından ödülün sahibi ise Gazi Üniversitesi Elektronik Sporlar Topluluğu oldu.

Yılın En İyi Oyun İçerikli Youtube Kanalı

oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın en iyi oyun içerikli Youtube kanalı kategorisinde Afşar Tuna “Pinti Panda” Akşen oyunun yıldızları ödüllerinin sahibi oldu.

Yılın En İyi Battle Royale Yayıncısı

oyunun yıldızları ödülleri mithrain

Oyunun yıldızları yılın en iyi Battle Royale yayıncısı dalında 6 güçlü aday arasından Cem “Mithrain” Karakoç oyunun yıldızları ödüllerinin kazananı oldu.

Yılın En İyi FPS Yayıncısı

wtcn oyunun yıldızları ödülleri ferit

Oyunun yıldızları yılın en iyi FPS yayıncısı kategorisinde yarışan 6 aday arasından oyunun yıldızları ödüllerini kazanan Ferit “Wtcn” Karakaya oldu.

Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı

bosslayf oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın yaratıcı içerik yayıncısı kategorisinde yarışan 6 aday arasından oyunun yıldızları ödüllerini kazanan BossLayf oldu.

Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı

grimnax oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları ödüllerinde yılın farklı oyunları yayıncısı kategorisinde aday gösterilen 6 aday arasından Volkan “Grimnax” Yıldız ödülün sahibi oldu.

Yılın IRL Yayıncısı

kendine müzisyen oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın IRL yayıncısı kategorisinde yarışan güçlü adaylar arasından oyunun yıldızları ödüllerini kazanan yayıncı Kemal Can ” Kendine Müzisyen” Parlak oldu.

Yılın Kadın Yayıncısı

miafitz oyunun yıldızları ödülleri

Oyunun yıldızları yılın kadın yayıncıları arasından oyunun yıldızları ödüllerini kazanan kadın yayıncı Gözde “Miafitz” Demiral oldu.

Yılın Erkek Yayıncısı

oyunun yıldızları ödülleri jahrein

Oyunun yıldızları yılın erkek yayıncıları arasından seçilen 6 erkek yayıncı arasından oyunun yıldızları ödüllerini kazanan erkek yayıncı Ahmet “Jahrein” Sonuç oldu.

15 farklı kategoride 64 adayın yarıştığı, 30000’den fazla kişinin Twitch.tv’de canlı olarak izlediği Onedio oyunun yıldızları ödülleri ilk senesinde sahiplerine kavuştu.

Oyun sektörünün ve yayıncılığın bu kadar yaygınlaştığı zamanlarda bunu görmezden gelmeyerek bu sektöre katkı yapan Onedio ve etkinliğe destek olan diğer sponsorlara bu güzel etkinlik için teşekkürler ediyoruz.

 

Liza Frier
Editör

webional'de teknoloji ve pazarlama yazarı

2 yorum

  1. Xantares gibi tüm dünyada tanınan bi cs oyuncusu yerine Türkiye dışında adını kimsenin bilmediği bi LoL’cüye vermeleri.. Bu arzu dan falan ne bekliyoruz ki

  2. Xantares gibi tüm dünyada tanınan bi cs oyuncusu yerine Türkiye dışında adını kimsenin bilmediği bi LoL’cüye vermeleri.. Bu arzu dan falan ne bekliyoruz ki.

Yorum Ekle