Samsung Galaxy S10e Alınır mı? Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nasıl?

2 dakikada okunabilir


Samsung Galaxy S10e, Galaxy S serisinin teknik özellikler ve fiyat bakımından S10 ve S10 Plus modellerine göre bir tık alt segment bir model olarak karşımıza çıkmıştı.

Galaxy S serisinin daha uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya çıkan Samsung S10e, teknik özellikler, kamera gibi özellikleriyle diğer modellerden ayrışıyor.

Lafı uzatmadan Samsung S10e özelliklerini inceleyip, alınır mı, tercih etme sebebimiz ne olabilir gibi sorulara cevap verelim…

Samsung Galaxy S10e Özellikleri Nasıl?

Samsung Galaxy S10e, birçok özellik bakımından diğer modellerden ayrılıyor. Bu özelliklerin en başında tasarım farklılığı dikkat çekiyor.

Tasarım olarak S10e modelinde de Infinity-O olarak tanımlanan ekran-kasa oranı yüksek ve ön kamera ekrana gömülü bir tasarım görüyoruz. Önden bakıldığından S10 ve S10 Plus’a göre farklılığı çok farkedilmese de daha kalın ve geniş hatlar kullanıldığını görüyoruz.

Tasarım olarak asıl farklılık ise telefonun arkasına baktığımızda görüyoruz. Çünkü diğer modellerdeki gibi arkada üç kamera yerine iki kamerası bulunduğu için ciddi bir fark görünüyor.

Samsung S10e modelinde serideki diğer modellerden farklı olarak ekrandan parmak izi okuyucu özelliği de bulunmuyor. Bunun yerine ekran açma butonuna parmak izi sensörü yerleştirmiş.

Samsung S10e işlemci olarak Exynos 9820’den gücünü alıyor. Bu da serideki diğer modellerle aynı işlemciye sahip demektir. Samsung S10e tercih etmek isteyenler için bu özellik oldukça önemli bir kriter olacaktır.

Samsung Galaxy S10e ekran özellikleri açısından da bir tık küçük 5.8 inç boyutunda bir ekran tasarımına sahip. Bu ekran 19:9 boyutunda ve 458 ppi değerinde.

Samsung Galaxy S10e Kamera Özellikleri Nasıl?

Samsung Galaxy S10e kamera özellikleri diğer modellere göre bazı eksikleri bulunuyor.

Diğer modellerin arka kamera lensleri üç taneyken, S10e modelinin arka tarafında iki kamera lensi bulunuyor.

Arka kameralar, f/1.5-2.4 değişken diyafram aralığına sahip 12 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı lens olan 16 megapiksellik ikinci kameradan oluşuyor.

Ön kamerası ise f/1.9 diyafram değerinde 10 megapiksel çözünürlüğünde bir selfie kamerasıdır.

Samsung Galaxy S10e Batarya Özellikleri Nasıl?

Samsung Galaxy S10e batarya kapasitesi 3100 mAh değerinde. Bu batarya kapasitesi de diğer modellerin biraz altında ancak S10e için yeterli oluyor diyebilirim.

Bunun dışında ne yazık ki Wireless PowerShare teknolojisi denilen kablosuz bir şekilde başka bir cihazı şarj edebilme özelliği S10e’de bulunmuyor. (Bence bu özellik henüz satın alma kararını etkileyecek kadar etkili olmasa da diğer S10 ve S10 Plus modellerinde olduğu için bir eksik.)

Samsung Galaxy S10e Alınır mı?

Samsung Galaxy S10e fiyatı 4099₺ civarında satılıyor.

S10 alınır mı yazımda direkt olarak “Evet” cevabını vermiştim, ancak S10e için o kadar kesin bir evet diyebilmem çok zor.

Açıkcası ben özelliklerine baktığım zaman S10’dan çok daha ucuz olmasını bekliyorum ancak aradaki fiyat farkı o kadar da fazla değil. S10e almak yerine Xiaomi’nin Mi 9 modelini tercih edebilir ya da bütçemi biraz daha arttırıp S10 modelini tercih edebilirim.

Kamera özellikleri açısından doğrudan 1 lens eksik olması da S10e’yi tercih etmek isteyenler için bence eksi bir özellik olacaktır. İşlemci olarak Exynos 9820 olması açıkcası S10e’yi tercih etmek için tek motivasyon diyebilirim.

Elbette karar yine sizin ancak Çinli telefon markalarının bu fiyatlara amiral gemisi ve kaliteli telefonları bulunuyor. Samsung S10e amiral gemisi ayarında olmadığı gibi diğer modellerine göre bir hayli alt segmentte kalıyor.


bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.