Akıllı Telefon İncelemesiTeknoloji

2019’da Alınabilecek Şarjı En Çok Dayanan Akıllı Telefonlar

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de her 13 dakikada bir telefonumuza bakıyormuşuz. Kimimiz için bu süre daha uzun ya da kısa olabilir ama araştırmada Avrupa’nın akıllı telefonda en çok zaman geçiren ülkesi bizmişiz. Hal böyle olunca telefonlarımızın şarjı günün yarısında neredeyse bitiyor. Biz de 2019’da telefon almak isteyenler için şarjı en çok dayanan akıllı telefonlar listesi hazırladık.

Özellikle iş için akıllı telefonlarını efektif olarak kullananlar için çoğu özelliğinden bağımsız yalnızca bataryasının uzun süre gitmesi gereken akıllı telefonlar var.

Sosyal medya uygulamalarını hepimiz telefondan kullanıyoruz diyebilirim. Hatta bununla ilgili yapılan araştırmada Türkiye’de 44 milyon kullanıcı akıllı telefonlarından sosyal medya uygulamalarını kullanıyormuş.

Sosyal medya uygulamalarında da kamera ve video özelliklerini sıkça kullandığımızı düşünürsek şarjı uzun giden telefonlara ihtiyacımız olduğu çok net.

İşte, 2019’da alabileceğiniz şarjı en uzun süre giden akıllı telefonlar…

1.Huawei Mate 20 Pro

şarjı en çok dayanan akıllı telefonlar 2019

Batarya Kapasitesi: 4200 mAh

Huawei Mate 20 Pro Fiyatı: 5000 TL

Son yıllarda özellikleriyle öne çıkan Huawei akıllı telefonları batarya konusunda da rakiplerine fark atıyor. Huawei’nin incelemesini yaptığımız birçok akıllı telefonunda şarj probleminin tamamen çözüldüğünü söyleyebiliriz.

4200 mAh kapasiteli telefonun işlemci ve güç yönetimi sayesinde ortalama kullanımda 24 saat kesinlikle yeterli olduğunu söyleyebilirim. Güç tüketecek (oyun oynama, video izleme gibi) kullanımlarınız yoksa 1.5 gün boyunca şarj süresinin dayandığını görebilirsiniz.

2. Huawei P30 Pro

şarjı en uzun giden akıllı telefonlar 2019

Batarya Kapasitesi: 4200 mAh

Huawei P30 Pro Fiyatı: 7899 TL

Şarjı en uzun giden ve 2019’da alabileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan bir diğeri ise Huawei P30 Pro.

Huawei Mate 20 Pro ile benzer özelliklere sahip telefon şarjı en çok dayanan en iyi modellerden biri ve yine ortalama kullanımda 24 saat çok rahat şarjı dayanabiliyor ve 1.5 gün hatta ikinci günü bile idare edebileceğiniz kadar yeterli bir telefon.

Huawei P30 Pro mu Mate 20 Pro mu sorusunu soracak olursanız ikisini karşılaştırdığımız incelememize göz atmanızda fayda var.

3. Huawei Mate 20 X

şarjı en uzun giden akıllı telefonlar 2019

Batarya Kapasitesi: 5000 mAh

Huawei Mate 20 X Fiyatı: 4000 TL – 5000 TL

Ülkemizde satışa sunulmayan ancak ithalatçı garantili olarak bulabileceğiniz Huawei Mate 20 X şarjı en uzun giden telefon modellerinden biri.

Huawei Mate 20 X modeli 7.21 inç gibi devasa bir ekran boyutuna sahip olup şarjı çok uzun süre dayanan nadir telefonlardan olduğu için bu listeye eklemek istedim. Çünkü iş için de kullanılırken büyük ekranlı telefonlar daha iyi olabiliyor. Ama bunun yanında Huawei Mate 20 X yüksek kalitede oyun oynama ve dolu batarya ile 7 saat şarjının gideceğini vaadediyor.

4. Honor Play

şarjı en çok dayanan akıllı telefonlar 2019

Batarya Kapasitesi: 3750 mAh

Honor Play Fiyatı: 2500 TL

Honor, Huawei’nin farklı segmentteki telefonlar için kullandığı telefon markasıdır. Bu yüzden şarjı uzun giden ve 2019’da alınabilecek telefonların çoğu aslında Huawei telefonlar oluyor, ama listede farklı markalar da göreceksiniz.

Honor Play şarj süresi ortalama kullanımda 24 saat şarjı giden telefonlardan, eğer özellik olarak çok fazla bir şey aramıyorsanız ve uygun fiyatlı ama şarjı uzun gitsin diyorsanız Honor Play tercih edebilirsiniz. Bu arada özellikleri de hiç fena değil… 🙂

5. Samsung Galaxy S10 Plus

şarjı en çok dayanan akıllı telefonlar s10 plus

Batarya Kapasitesi: 4100 mAh

Samsung S10 Plus Fiyatı: 6500 TL

Samsung’un 2019’da çıkardığı Samsung S10 Plus hem özellikleriyle hem de şarjı en çok dayanan akıllı telefonlardan olmasıyla tercih edebileceğiniz bir model.

6. Samsung Galaxy Note 9

şarjı en çok giden akıllı telefonlar note 9

Batarya Kapasitesi: 4000 mAh

Samsung Note 9 Fiyatı: 5600 TL

Samsung Note serisini tercih edenler için Note 9 4000 mAh bataryasıyla şarjı en çok dayanan telefonlar arasında. Özellikle S Pen özelliği için Note serisini tercih edenler oluyor, bu kişiler eski bir Note modelini yenilemek istiyorlarsa Note 9’u tercih edebilirler.

7. Huawei P20 Pro

şarjı en uzun süre giden akıllı telefonlar 2019

Batarya Kapasitesi: 4000 mAh

Huawei P20 Pro Fiyatı: 4200 TL

Listedeki çok fazla Huawei telefon oldu ama 2019’da en çok tercih edilen ve şarjı en çok giden telefonlar arasında Huawei’nin gerçekten çok fazla telefonu var ve P20 Pro onlardan biri.

P30 Pro’ya göre daha uygun fiyatlı olmasından dolayı bütçesi P30 Pro için olmayanlar ve şarjı uzun gitsin diyenler için P20 Pro iyi bir tercih olacaktır.

Yine P20 Pro’yu ortalama kullanımda 24 saat sorunsuz kullanabilirsiniz ve 1.5 gün şarjın yettiği zamanlarda oluyor.

8. Xiaomi Mi Mix 3

şarjı en uzun giden akıllı telefonlar

Batarya Kapasitesi: 3200 mAh

Xiaomi Mi Mix 3 Fiyatı: 4800 TL

Xiaomi Mi Mix 3, şarjı en çok dayanan akıllı telefonlar arasında yoğun kullanımda 24 saatte bir kez şarj ederek kullanabildiğiniz bir model.

3200 mAh bataryası diğer modellerle kıyaslama yaptığınızda az olabilir ancak şarjı etkileyen diğer faktörler bulunduğu için bu telefonla da 24 saat şarj sorunu yaşamazsınız.

9. iPhone XR

şarjı en uzun giden iphone telefonlar

Batarya Kapasitesi: 2942 mAh

iPhone XR Fiyatı: 7049 TL

Bir iPhone kullanıcısı olarak en çok şikayet ettiğim durumlardan biri şarj süresi olsa da Apple ne yazık ki hala rakipleri kadar bataryası güçlü bir telefon çıkarmadı.

iPhone kullanıcıları için listeye bir tane iPhone modeli eklemem gerekiyordu ama kabul etmemiz gerekir ki Huawei, Samsung ve Xiaomi şarj sorununu büyük ölçüde çözmüş ve bu özelliğe de önem veriyorlar.

iPhone XR diğer XS ve XS Max’a göre şarjı en uzun giden telefon. Eğer iPhone kullanıyor ve şarjı uzun süre dayanan bir telefon arıyorsanız 2019’da alabileceğiniz en iyi alternatif iPhone XR.

2942 mAh kapasiteli bataryası yoğun kullanımda bazen 1 gün yetmeyebiliyor ama ortalama kullanımda 1 gün yeterli olabiliyor.

Satın alma kararını verirken yalnızca şarjı uzun gitsin ve iPhone olsun diyorsanız bu modelden başka ne yazık ki tavsiye veremem.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı