Twitch’te Yayın Açarak Para Kazanmak

3 dakikada okunabilir


Arama motorlarından ülkemiz araştırmaları incelendiğinde en çok aratılan kelime öbeklerinden biri olan internetten para kazanma fikirleri başlığı altında sizler için detaylı bir inceleme yaptık.

Çeşitli bloglardan içerikleri okumanıza rağmen araştırdığınız iş fikirleri hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamıyorsanız. Bu içerikte anlatılan adımları sıra sıra incelemenizde büyük fayda göreceksiniz.

Son zamanların popüler fikirlerinden biri olan Twitch’te canlı yayın yapma rüyasıyla henüz tanışmadınız mı? Sosyal medyanın aktif kullanımından sonra popüler olan yayıncıların Twitch dünyasında da yerini almasıyla birlikte internetten para kazanmak aslında tahmin edildiği kadar karmaşık olmadığı insanlar tarafından fark edildi.

Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

twitch canlı yayın açarak para kazanma internetten para kazanma fikirleri

Çeşitli sosyal medya para kazanma taktikleri denendikten sonra insanların arayışları bir yerden sonra sınırlanabiliyor.

Sosyal medyada para kazanmak amacıyla bulunan kişi sayısının artması artık daha zor şartlar altında sektöre giriş yapmanıza neden oluyor.

Peki, sosyal medyadan bir kazanç elde edemiyorsanız. Yeniliklere neden açık olmuyorsunuz?

Twitch, yayıncıların canlı olarak yayın yaptıkları, yapılan bağışlar ve ücretli aboneler sayesinde belirli bir miktar gelir elde ettikleri platformlardır.

Twitch’te canlı yayın esnasında gelen bağışlar ile para kazanabilirsiniz. Yine sizi destekleyen izleyicileriniz kanalınıza abone olabilir. Twitch abonelik sistemi ücretlidir.

Twitch abonelik ücretleri ise kademeli olarak değişiklik gösterir ancak en düşük Twitch abonelik ücreti 4.99 dolardır. Diğer abonelik ücretleri ise 9.99 dolar ve 24.99 dolardır.

Bu iki para kazanma yöntemi dışında ise, oyun tanıtımları ve ürün tanıtımları gibi sponsorlu reklam çalışmaları yaparak da gelir elde edebilmeniz mümkündür. Ayrıca
canlı yayın esnasında abone olmayan izleyicilere gösterilen reklamlardan da gelir elde edebilirsiniz.

Twich’te kaliteli şekilde yayın açmak için çeşitli ekipman veya altyapı eksikleriniz olabilir. Ancak online veya single play oyunlar oynayarak Twitch üzerinden yayın yapan kullanıcıların açtıkları yayınlardan birkaçını inceleyerek bu alanda çalışmaya başlayabilirsiniz.

İlk tavsiyemiz özgün ve samimi olmanız! Özgünlük ve samimiyet Twitch’te her şeydir. İnsanlar yeni şeyler izlemeyi ve keşfetmeyi daha çok seviyor. Zaten hali hazırda yapılan işlerde ünlü kişilerin yapmasından dolayı bir başarı elde edemeyebilirsiniz.

Twitch’te Ne Kanalı Açmalıyım?

twitch canlı yayın açarak para kazanma internetten para kazanma fikirleri
Görsel Kaynak: twitch.tv

Twitch üzerinden yayın yapacaksınız ancak yeni bir şeyler başlatmak istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız. İlk olarak yapmanız gerekenleri liste haline getirdik. Bunlar;

  • Yayın izlemek: Yayın izleyerek hali hazırda bulunan yayıncılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İzlediğiniz yayınlardan yola çıkarak nasıl bir tarz oluşturacağınız hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Ayrıca nelerin eksik olduğunu görebilir veya neler yapabileceğinizi de anlayabilirsiniz.
  • Kendinizi Geliştirin: Eksik olan yönlerinizi geliştirmelisiniz. Karşısına çıkacağınız toplum size kazanç sağlamak zorunda değildir. Bu işten kazanç elde etmek için bu insanlar ile iyi bir iletişim kurmalısınız. Bu da sadece ve sadece kendinizi geliştirerek elde edeceğiniz bir özelliktir.
  • Kendinize özgün fikirler bulmalısınız: Twitch üzerinden para kazanmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Kitlenizi oluşturana kadar bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmelisiniz. İnternetten para kazanma düşünceniz varsa istikrarı asla unutmamalısınız. Özellikle kişi sayısının az olduğu 03.00 – 06.00 saatleri arasında yayınlar yaparsanız. Yayıncı sayısından dolayı insanlar sizin yayınınızı tercih edebilir ve kitlenize katılabilir.

bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.