Kategoriler: İnternet Dünyası

Twitch’te Yayın Açarak Para Kazanmak

Arama motorlarından ülkemiz araştırmaları incelendiğinde en çok aratılan kelime öbeklerinden biri olan internetten para kazanma fikirleri başlığı altında sizler için detaylı bir inceleme yaptık.

Çeşitli bloglardan içerikleri okumanıza rağmen araştırdığınız iş fikirleri hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamıyorsanız. Bu içerikte anlatılan adımları sıra sıra incelemenizde büyük fayda göreceksiniz.

Son zamanların popüler fikirlerinden biri olan Twitch’te canlı yayın yapma rüyasıyla henüz tanışmadınız mı? Sosyal medyanın aktif kullanımından sonra popüler olan yayıncıların Twitch dünyasında da yerini almasıyla birlikte internetten para kazanmak aslında tahmin edildiği kadar karmaşık olmadığı insanlar tarafından fark edildi.

Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

Çeşitli sosyal medya para kazanma taktikleri denendikten sonra insanların arayışları bir yerden sonra sınırlanabiliyor.

Sosyal medyada para kazanmak amacıyla bulunan kişi sayısının artması artık daha zor şartlar altında sektöre giriş yapmanıza neden oluyor.

Peki, sosyal medyadan bir kazanç elde edemiyorsanız. Yeniliklere neden açık olmuyorsunuz?

Twitch, yayıncıların canlı olarak yayın yaptıkları, yapılan bağışlar ve ücretli aboneler sayesinde belirli bir miktar gelir elde ettikleri platformlardır.

Twitch’te canlı yayın esnasında gelen bağışlar ile para kazanabilirsiniz. Yine sizi destekleyen izleyicileriniz kanalınıza abone olabilir. Twitch abonelik sistemi ücretlidir.

Twitch abonelik ücretleri ise kademeli olarak değişiklik gösterir ancak en düşük Twitch abonelik ücreti 4.99 dolardır. Diğer abonelik ücretleri ise 9.99 dolar ve 24.99 dolardır.

Bu iki para kazanma yöntemi dışında ise, oyun tanıtımları ve ürün tanıtımları gibi sponsorlu reklam çalışmaları yaparak da gelir elde edebilmeniz mümkündür. Ayrıca
canlı yayın esnasında abone olmayan izleyicilere gösterilen reklamlardan da gelir elde edebilirsiniz.

Twich’te kaliteli şekilde yayın açmak için çeşitli ekipman veya altyapı eksikleriniz olabilir. Ancak online veya single play oyunlar oynayarak Twitch üzerinden yayın yapan kullanıcıların açtıkları yayınlardan birkaçını inceleyerek bu alanda çalışmaya başlayabilirsiniz.

İlk tavsiyemiz özgün ve samimi olmanız! Özgünlük ve samimiyet Twitch’te her şeydir. İnsanlar yeni şeyler izlemeyi ve keşfetmeyi daha çok seviyor. Zaten hali hazırda yapılan işlerde ünlü kişilerin yapmasından dolayı bir başarı elde edemeyebilirsiniz.

Twitch’te Ne Kanalı Açmalıyım?

Görsel Kaynak: twitch.tv

Twitch üzerinden yayın yapacaksınız ancak yeni bir şeyler başlatmak istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız. İlk olarak yapmanız gerekenleri liste haline getirdik. Bunlar;

  • Yayın izlemek: Yayın izleyerek hali hazırda bulunan yayıncılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İzlediğiniz yayınlardan yola çıkarak nasıl bir tarz oluşturacağınız hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Ayrıca nelerin eksik olduğunu görebilir veya neler yapabileceğinizi de anlayabilirsiniz.
  • Kendinizi Geliştirin: Eksik olan yönlerinizi geliştirmelisiniz. Karşısına çıkacağınız toplum size kazanç sağlamak zorunda değildir. Bu işten kazanç elde etmek için bu insanlar ile iyi bir iletişim kurmalısınız. Bu da sadece ve sadece kendinizi geliştirerek elde edeceğiniz bir özelliktir.
  • Kendinize özgün fikirler bulmalısınız: Twitch üzerinden para kazanmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Kitlenizi oluşturana kadar bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmelisiniz. İnternetten para kazanma düşünceniz varsa istikrarı asla unutmamalısınız. Özellikle kişi sayısının az olduğu 03.00 – 06.00 saatleri arasında yayınlar yaparsanız. Yayıncı sayısından dolayı insanlar sizin yayınınızı tercih edebilir ve kitlenize katılabilir.
Ragıp Diler @ragip_diler

Webional'de kurucu editör. Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.

Paylaş

Son Yazılar

En İyi 3 Sosyal Medya Analiz ve Raporlama Aracı

Sosyal medya uygulamaları hem işletmeler hem de pazarlamacılar için çok önemli bir noktaya geldi. Hem yeni müşteriler kazanmak, hem gelirlerini…

6 saat önce

Instagram Güncellemeleri: Pazarlamacıların Bilmesi Gereken 2019’un En Yeni Instagram Özellikleri

Instagram güncellemeleri aslında sıkça olan bir durum. Neredeyse aylık olarak hem algoritma güncellemeleri hem de reklamverenler için çeşitli yenilikler çıkıyor.…

1 gün önce

2019’un En İyi Kameralı Telefonları: DxOMark 100 ve Üzeri Puan Alan Telefonlar

Yeni çıkan telefonların kameraları gittikçe profesyonelleşiyor. Bunun yanında telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden biri de kamera özellikleri. Hatta…

2 gün önce

Orkestra Studios’un Yeni Oyunu Rebound Line AppStore’da Yayınlandı

Mobil kelime oyunlarının en eski ve en sevilenlerinden biri olan Nebuu'nun yaratıcıları olan Orkestra Studios ekibi yepyeni alışkanlık yaratacak bir…

3 gün önce

2000 TL’ye Alınabilecek En Sağlam Telefon: Xiaomi RedMi Note 7 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi'in sağlamlığı ile öne çıkan bütçe dostu akıllı telefonu Xiaomi RedMi Note 7 fiyatı ve özellikleriyle günümüz şartlarında alınabilecek uygun…

3 gün önce

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir? Rakip Reklamları Nasıl Görebiliriz?

Facebook reklam kütüphanesi, Facebook, Instagram ve Facebook iş ortaklarında yayınlanmakta olan tüm reklamları inceleyebileceğiniz, rakip markaların reklamlarını takip edebileceğiniz bir…

5 gün önce