İnternet

Wordpress Nedir? Herkes Wordpress Kullanabilir mi?

Wordpress kullanımı bakımından en kolay platformlar arasında yer almaktadır. Kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler arasında güvenliğe de son derecede önem veren Wordpress dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemleri arasında yer almayı başarabilmiş durumda.

Öncelikle sizlere Wordpress kurulumu hakkında kısa bir bilgi verelim daha sonrasında kullanılması kolay mı değil mi sorusunun cevabını siz verin.

Wordpress kurmak için öncelikle bir tane sunucuya ihtiyacınız vardır. Sunucunuzu elde ettikten sonra sizlere sunulmakta olan C Panel kısmından en aşağıya gelerek platform yükleme aşamasına gelmeniz lazım burada Wordpress logosunu seçerek sizlerden istenmiş olan kullanıcı adı ve şifre bölümlerini girmeniz halinde site 2 dakikadan daha az bir süre içinde hazır bir hale gelmektedir.

Evet şimdi sorunun cevabını siz verin!

wordpress nedir

Wordpress kullanılması kolay mı? Herkes Kullanabilir mi?

Wordpress internet platformu olarak sunulmakta olan ve büyük fonksiyonlara sahip olan bir internet sitesi yapılandırmasıdır. Kullanıcılar istemiş oldukları sitelerine ücretsiz bir şekilde bu platformun kurulumunu yapabilirler.

Daha sonra kurmuş oldukları platform üzerinden değişiklikler yapabilmek için ana sitelerine dönmeleri lazım. Burada sitenizin ayarlamalarını öncelikle düzeltmemiz lazım bunun içinde yönetici paneline giderek bizden istenilmiş olan bazı bilgileri sitemize tanıtmalıyız.

Ardından kendinize ayarlamış olduğunuz temayı siteye yüklemeniz gerekiyor.

Bütün bu aşamaları yaptıktan sonra sitenizi kullanıcılara açmak için URL yapılandırma ayarlarını tamamlanması gerekiyor.

Bunları da ayarladıktan sonra sitenizi hizmete açabilirsiniz.

Wordpress E-Ticaret Sitesi Olarak Kullanılabilir mi?

Wordpress siteleri ticaret için gayet uygun bir yapıya sahiptirler. Kullanmış oldukları güvenlik önlemlerinin en güzel yanlarından bir tanesi ise kullanıcıların sitelerini e ticaret üzerine açmasıdır. Çünkü bütün özellikleri kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu da ticaret siteleri açmakta olan kullanıcıları oldukça memnun etmektedir.

E-ticaret sitelerini açarak siteniz için gerekli olan eklentileri yükleyerek tam bir ticaret forumu hizmeti veren site olarak kullanabilmektesiniz. Üstelik bunu kullanmakta olan kullanıcılar herhangi bir ödeme yapmaları gerekmiyor. Tabi özel yazılımları siteniz üzerinden barındırmak isterseniz belli ödemeler yapmanız gerekiyor.

Wordpress sitelerin en güzel yanlarından bir tanesi ise istemiş olduğunuz zamanlarda dokunuşlar yaparak kendi sitelerinizi özelleştirmenizdir.

Wordpress Teması almak için MyThemeShop adresindeki temaları mutlaka incelemelisiniz. Hem uygun fiyatlı temalar hem de SEO açısından etkili temalar bulabileceğiniz bir mağaza.

E-ticaret siteleri için kullanılan eklenti Woocommerce eklentisidir. Bu eklenti tamamen ücretsiz ve buraya tıklayarak indirebilir ve websitenize kurabilirsiniz.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu