İngiltere Gezilecek Yerler Listesinde Olması Gereken En iyi 6 Bisiklet Turu Rotası

3 dakikada okunabilir


İngiltere’de, güneydeki sessiz kırsal alanlardan, Peak District Moorlands, Pennines ve Yorkshire Dales‘ten Galler ve İskoçya‘nın en zorlu dağlık bölgelerine kadar çok çeşitli arazilerde, bisiklet sürmek için harika fırsatlar var.

Dramatik kum tepeleri ya da engebeli uçurumlarla kaplı antik sahiller, antik Roma kalıntıları ve heybetli kaleler, yeşil ördekler ve geniş nehirler.

Belirlenmiş bisiklet yolları 12.000 kilometreden fazla sürer. Meşgul, kalabalık şehirlerden ve monoton otoyollardan uzak olan İngiltere yolları çok çevrecidir ve sizi ülkenin her köşesine götürebilir.

İngiltere’nin en iyi ve en güzel kısımlarını tecrübe etmenize izin veren bir dizi bisiklet rotası vardır.

Hayalinizdeki tatiliniz için İngiltere’deki en popüler bisiklet rotalarından 6 tanesi:

Cornish Way

ingiltere bisiklet rotaları

Cornish Way, Devon sınırındaki Bude’a kadar uzanan, Cornwall’un en batı noktasından uzanan 180 (290km) mil uzunluğunda bir rotadır.

Çoğu bisiklet yolunda olduğu gibi, yol boyunca çok sayıda kısa ya da uzun yol vardır.

Sessiz arka şeritleri ve yeşil parkurları kullanarak, tarihi kasabalara, geleneksel balıkçı köylerine ve etkileyici kıyı şeridi boyunca bozulmamış atmosferi ve kırsal Cornwall cazibesine sahip olacaksınız.

Güzergah ayrıca, fütüristik cam kubbeli Eden Projesi ile birlikte Cornwall’un madencilik geçmişi için önemli olan sahaları da içeriyor.

Devon Coast to Coast

ingiltere bisiklet rotası devon coast to coast

Devon Kıyısı, efsanevi, sık sık sisle kaplanan Dartmoor’un çevresinde kesinlikle göz alıcı bir kırsal bölgeden geçerek güvenli ve aile dostu bir bisiklet turu yaratır.

Tarih ve yerel miras bakımından zengin yerlere sahiptir. Devon Kıyısı, popüler ve bakımlı bir yoldur.

Costwolds

ingiltere gezilecek yerler bisiklet rotası costwolds

Köprü yolları bol olan Cotswolds, bisiklet sürmek için mükemmel bir rotadır.

Aslında, Cotswolds bisiklet rotaları son zamanlarda popülerleşmeye başladı. Çarpıcı manzaralar görebileceğiniz bu güzergahı denemenizde fayda var.

Hadrian’s Cycleway

ingiltere en iyi bisiklet rotaları

Çok dağlık değil ve yol boyunca muhteşem manzaralarla karşılaşacaksınız. Dünyaca ünlü Hadrian Duvarı‘nın çizgisini yakından takip edebilirsiniz.

Coat and Castles Cycleway

ingiltere bisiklet yolları

Coat and Castles bisiklet rotası her şeye sahiptir: Sahil, kaleler, kırsal balıkçı köyleri…

Rotanın en popüler kısmı, sizi Tweed’den, Newcastle’dan Berwick’e götürür.

Dunstanburgh kalesinin etkileyici kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Warkworth Kalesi ve heybetli Bamburgh Kaleleri mola vermeniz için ideal yerler.

The Lochs and Glens Cycle Route

ingiltere bisiklet rotaları

Glasgow’dan başlayarak bu popüler rota, İskoçya’nın kuzey doğu sahilindeki Inverness’a yaklaşık 220(354 km) mil uzaklıktadır.

İki milli parkın içinden geçiyor.

İngiltere’deki bisiklet gezilerinde herkes için bir şeyler vardır: Kaleler, kıyılar, kırlar ve dağlar…

Yola çıkmadan önce araştırmanızı yapmayı unutmayın.

Ayrıca tavsiye olarak İngiltere gezilecek yerler listesi yapmadan önce Erşah Kahraman‘ın yaptığı İngiltere videolarını da izleyebilirsiniz.


bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. ikas.com ve mugo.com.tr 'de Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.