Youtube Premium Nedir? Özellikleri ve Fiyatı

2 dakikada okunabilir


Youtube Premium, abonelik sistemiyle Youtube içeriklerine reklamsız ve çevrimdışı ulaşabilmenizi sağlayan bir özelliktir.

Youtube Premium, yurtdışında senelerdir kullanılıyor ama ülkemize yeni gelen bir özellik. Youtube Premium hangi fiyatlara ne gibi özellikler sunuyor inceleyelim.

Youtube Premium Hangi Özellikleri Sunuyor?

Youtube premium özellikleri neler

Youtube Premium, her şeyden önce artık sürekli atlamak için beklediğimiz reklamları göstermiyor. Bir video izlerken araya giren reklamlar gerçekten can sıkıcıydı.

Bu özelliğin en güzel taraflarından biri ise çevrimdışı olarak istediğimiz videoları izleyebileceğiz. Bu özellik video indirme sayesinde oluyor. Youtube Premium üyeliği satın aldığınızda istediğiniz videoları telefonunuza seçtiğiniz boyutlarda indirip istediğiniz zaman internetiniz olmasa bile izleyebileceksiniz.

Youtube Premium’un bir diğer önemli özelliği ise Youtube’un arka planda çalışmasına izin vermesi. Bu özellikte yine iki farklı şekilde çalışabiliyor. Farklı bir uygulamada gezinirken izlemek istediğiniz videoyuyu küçülterek ekranın istediğiniz yerine ekleyebiliyorsunuz ya da videoyuyu izlemek istemiyorsanız tamamen arka planda çalışıyor ve videodaki sesleri dinleyebiliyorsunuz.

Youtube Premium Fiyatı ve Diğer Özellikler

youtube premium fiyatları ne kadar

Youtube Premium’a aylık 16.99 TL ve aile paketi satın almak isterseniz de 5 kişi ortak kullanabileceğiniz aylık 25.99 TL fiyatlarla sahip olabiliyorsunuz. Bu paketlere Youtube Music ve Originals özellikleri de dahil.

Youtube Premium’a bu ücretleri ödeyerek başka hangi özelliklere sahip oluyoruz bir de bunlara bakalım.

Youtube Müzik ve Youtube Originals içeriklerine de bu paketler sayesinde sahip olabiliyoruz.

Youtube Müzik, tıpkı Spotify ve Apple Müzik gibi sevdiğimiz şarkıları dinleyebileceğimiz bir müzik uygulaması. Bu uygulamayı Youtube üzerinden ya da Youtube Müzik uygulamasına telefonunuza indirerek kullanabiliyorsunuz.

Youtube Müzikte sevdiğiniz şarkıların kliplerini de izleyebileceksiniz. Ayrıca bu uygulama içerisindeki “gelişmiş arama” özelliği sayesinde şarkı adını bilmediğiniz ama şarkıda geçen birkaç kelimeyi arattığınızda dinlemek istediğiniz şarkıları da bulabileceksiniz.

Youtube Originals ise çeşitli içerik üreticileri tarafından Youtube’a özel üretilmiş içerikleri barındıran bir özellik. Burada belgeseller, diziler ve filmler gibi birçok içeriğe de bu paketler sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Şu an için bu özellikte yeterli içerik bulunmasa da ilerleyen zamanlarda Netflix ile yarışabilir.

Youtube Premium’u satın almak ve daha fazla bilgi almak için https://www.youtube.com/premium adresini ziyaret edebilirsiniz.


bu içeriği arkadaşlarınla paylaş

0 yorum yapılmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ragıp Diler
Webional'de kurucu editör. ikas.com ve mugo.com.tr 'de Dijital Pazarlama Uzmanı ve teknoloji meraklısı. Özellikle yeni çıkan akıllı telefonları incelemeyi ve araştırmayı sever. Bu alanlardaki sorularınızı sosyal medya hesaplarından veya yorumlardan iletebilirsiniz.