Dijital PazarlamaFacebook

Facebook Reklam Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook reklam kapatma nasıl yapılır? Bir Facebook reklamı verdiniz ve istediğiniz sonucu alamadınız. Ya da verdiğiniz reklamı “süresiz yayınla” seçeneği ile oluşturduğunuz için reklamı kapatmak istiyorsunuz.

Facebook reklamı nasıl kapatılır konusu için tek bir görsel üzerinden hem reklam kapatma konusunu hem de reklam hesabınızdan bu reklamları nasıl silebileceğinizi göstereceğim.

Facebook Reklam Kapatma ve Reklamı Silme

Facebook reklamlarını aşağıdaki gibi görmek için Facebook Ads Manager (Facebook reklam yöneticisi) sayfasını kullanmanız gerekir.

facebook reklam kapatma nasıl yapılır

Yukarıdaki görsel üzerinden de gördüğünüz gibi reklam hesabımızdaki 3 kampanyada şu an kapalı durumda.


Reklamların kapalı olduğunu nasıl anlıyoruz? 

Görseldeki reklamların kapalı olduğunu kutu içerisine alınmış şekilde duran “Yayın Durumu” sütunu altında yazan “Aktif Değil” ibaresinden anlayabiliyoruz. Yani reklamlarınızın yayın durumu altında aktif değil yazıyorsa reklam kapatılmış diyebiliriz.


Reklam kapatma işlemini nasıl yapacağız?

Reklam kapatma işlemini yapmak için “kampanya adı” sütununda bulunan reklam isimlerinin yanındaki “açık-kapalı” butonu kullanılır. Bu butonu kullanarak reklamı aktif edebilir ya da reklamı kapatabilirsiniz. Bunu açık hale getirdiğiniz zaman yayın durumu sütununda “aktif” ibaresiyle karşılaşırsınız.


Reklam hesabından reklam silme nasıl yapılır?

Reklamlarınızın raporlarını indirip reklam hesabında tutmak istemeyebilir ve aktif olmayan reklamları silmek istediğinizde ise, bu reklamları sol tarafında bulunan küçük kutucuk ile seçip, yukarıda bulunan küçük mavi kutucuk içerisindeki “çöp kutusu” butonu ile silebilirsiniz.


Facebook’ta reklam kapatmak veya silmek istediğinizde herhangi bir sınırlama yoktur. İstediğiniz zaman vermiş olduğunuz reklamları pasif hale getirebilir ya da reklam hesabınızdan silebilirsiniz. Hatta reklamı onaylanma süreci bitmeden yani inceleme halinde bile iptal edebilirsiniz.

Ragıp Diler

Webional'de kurucu editör. SEO Yöneticisi olarak SEOtional SEO ve Dijital Pazarlama Ajansında danışmanlık yapıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnstagram tanıtımımı silerken hata veriyor. Bu nedenle kişisel hesabıma geçiş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu