Web Sitesi Yapmanın Kolay Yolları Nedir? | Webional

Web sitesi tasarlamanın birden fazla yolu vardır. İsterseniz ücretli isterseniz ücretsiz bir şekilde web sitesi kurmak mümkün. Tabi ki ücretli ve ücretsiz siteler arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Bu farklar alan adı kısmında kendini göstermektedir.

İnternet kullanıcılarına ”www.siteadı.com” gibi siteler daha güvenilir geliyor. Fakat alan adınızın sonuna .com, .net gibi ibreler yazmanında maddi olarak bir bedeli var.

Site kurmak genel olarak basit bir olaydır. Ancak ücretsiz bir site kurmak daha kolaydır. Ücretsiz site kurmanızı sağlayan bazı siteler mevcuttur. Bunlar WordPress, Wix ve Blogger’dır.

İçindekiler

WordPress

blog yazmak

Genellikle bütün sitelerin alt yapısında wordpress yazılımı bulunur. WordPress ile hem ücretli hem de ücretsiz siteler kurmak mümkündür. Ücretli bir site kurmak için alan adı ve hosting almanız gerekmektedir. Ücretsiz bir site için herhangi bir şey almanıza gerek yoktur. Ancak wordpress ile ücretsiz bir site kurarsanız sitenizin adres kısmında ”www.siteadı.wordpress.com” olarak gözükecektir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar bu sitenin alan adı veya hosting alınmadan kurulduğunu kolay bir şekilde anlayacaktır. İleriki zamanlarda alan adı ve hosting satın aldığınızda daha önce wordpress tabanlı kurduğunuz sitenize alan adı ve hostinginizi kolayca bağlayabilirsiniz.

Ayrıca herkes wordpress kullanabilir mi yazısına da göz atabilirsiniz.

Wix

wix ile website kurmak

WordPress’den daha kolay bir sitedir. Bu sitede kullanılan bütün şablonlar hazırdır ve sadece sürükleyip bırakmanız yetecektir. Alan adı ve hosting satın almadan kurulan wix sitelerinde sitenizin adresi ”www.siteadı.wix.com” şeklinde gözükecektir. Daha sonra satın aldığınız alan adı ve hosting servisinizi kolayca siteniz ile ilişkilendirebilirsiniz.

Blogger

blogger ile ücretsiz blog kurmak

Google’nin kendi servisi olan Blogger ile kolay bir şekilde web sitesi yapabilirsiniz. Blogger ile kurulan sitelerinize ister blogger temalarını isterseniz kendinizin dışarıdan satın aldığı temalar ile özelleştirebilirsiniz.

WordPress ve wix’te olduğu gibi blogger sitesinde de adres çubuğunda bazı değişiklikler mevcuttur. Sitenizin adresi adres çubuğunda ”www.siteadı.blogspot.com” şeklinde gözükecektir. WordPress ve wix’te de olduğu gibi sonradan aldığınız alan adı ve hosting servislerinin kurmuş olduğunuz web sitesi ile ilişkilendirebilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak için birden fazla kolay yol vardır. Alan adı satın alarak kurduğunuz siteler de .com, .net, .org ibareler yazarken ücretsiz şekilde kurulan sitelerde siteyi kurarken kullandığınız uygulamanın reklamını da adres çubuğunda taşıyorsunuz.

Diğer ücretsiz website kurabileceğiniz araçları öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Beni oku:  Türkiye'de En Çok Tıklanan Siteler: EN ÇOK ZİYARET EDİLEN 10 SİTE

Yorum Ekle